Artykuł

Gothic 2 - pełne rozwiązanie

1 maja 2003,
Piotr Nowakowski

A A A

Świat Gothica jest piękny, ale diabelnie niebezpieczny. Przyda ci się zatem kompletny przewodnik, który pomoże w trudnych momentach. Śmiało chwytaj za miecz i daj popalić przerośniętym jaszczurkom.

Świat Gothica jest piękny, ale diabelnie niebezpieczny. Przyda ci się zatem kompletny przewodnik, który pomoże w trudnych momentach. Śmiało chwytaj za miecz i daj popalić przerośniętym jaszczurkom.

Rozdział 1

Mapa miasta Khorinis: 1. Sklep Mattea; 2. Sklep Bospera; 3. Zakład Thorbena; 4. Kuźnia Harada; 5. Pracownia Constantino; 6. Świątynia Adannosa; 7. Targowisko;  8. Koszary; 9. Kryjówka złodziei; 10. Dom kartografa; 11. Tawerna; 12. Burdel; 13. Zamek.Kliknij, aby powiększyćMapa miasta Khorinis: 1. Sklep Mattea; 2. Sklep Bospera; 3. Zakład Thorbena; 4. Kuźnia Harada; 5. Pracownia Constantino; 6. Świątynia Adannosa; 7. Targowisko; 8. Koszary; 9. Kryjówka złodziei; 10. Dom kartografa; 11. Tawerna; 12. Burdel; 13. Zamek.Od czego mam zacząć?

PODPOWIEDŹ 1. Dokładnie wypytaj Xardasa, ograb jego wieżę i śmiało ruszaj górską ścieżką. Po drodze zajrzyj do jaskini przy jeziorku i pogadaj z Lesterem. Wróć na ścieżkę. Zatrzyma cię typ pragnący wciągnąć cię w pułapkę. Zabij go, zanim dołączy do kumpli. Potem rozpraw się z pozostałą dwójką. Górska droga doprowadzi cię do majątku Lobarta. Stąd już tylko krok do miasta Khorinis.

Jak dostanę się do Khorinis?

PODPOWIEDŹ 2. Sposobów jest kilka:

1) Strażników daje się przekupić. Niezbędne 100 sztuk złota zdobędziesz, przeszukując stodołę Lobarta. W razie potrzeby sprzedaj Cantharowi zebrany złom i ziółka.

2) Canthar oferuje ci dokument zapewniający wstęp do miasta. W zamian chce, byś pomógł mu w delikatnej sprawie. Chodzi o skompromitowanie konkurencyjnej handlarki. Nawet jeśli weźmiesz dokument, możesz wykręcić się potem z niewygodnego zadania.

3) Do miasta wejdziesz, podając się za rolnika. Odpowiedni strój sprzeda ci Lobart. Dostaniesz upust za: zerwanie buraków, pomoc Malethowi, przyniesienie Hildzie patelni i zorganizowanie wódki dla pracujących w polu parobków.

4) Szatę rolnika da się także ukraść. Leży w skrzyni domu Lobarta. Meleth powie ci, jak tłumaczyć się przy bramie.

Jak dotrzeć do paladynów?

PODPOWIEDŹ 3. Paladyni rezydują w górnym mieście. Wstęp tam mają jedynie członkowie jednej z trzech gildii. Czas, abyś wybrał jedną z dróg kariery: kapłana-maga, paladyna lub też łowcy smoków.

Jak zostanę paladynem?

PODPOWIEDŹ 4. Nim dostąpisz zaszczytu włożenia paladyńskiej zbroi, musisz stać się strażnikiem miejskim. Do straży zaś przyjmują jedynie mieszkańców miasta. Z kolei status obywatela Khorinis zdobywa ten, kto ma w mieście stałą pracę. Zacznij zatem od najęcia się na czeladnika u jednego z rzemieślników: kowala Harada, alchemika Constantino lub garbarza Bospera. Pracę dostaniesz, wypełniając zadanie odpowiedniego mistrza i uzyskując zgodę trzech innych rzemieślników.

1) Stolarz Thorben wstawi się za tobą, gdy pobłogosławią cię kapłan Vatras (naucza przed świątynią Adannosa) i kapłan Daron (krząta się na targowisku). Vatras pobłogosławi cię, gdy opowiesz mu prawdę. Nie próbuj go oszukać, bo wtedy jedynym sposobem zdobycia błogosławieństwa będzie datek pieniężny. Daron żąda tym więcej, im zasobniejszy jest twój mieszek. Przed rozmową warto odłożyć monety.

2) Handlarz Matteo chce, byś pomógł mu odzyskać dług od Gritty - krewnej Thorbena. Pogadaj z dziewczyną, a gdy zacznie marudzić, zasugeruj sprzedaż kobiecego majdanu. Oszustka natychmiast zwraca dług! Zdaj relację Matteo i Thorbenowi.

3) Kowal Harad żąda dowodu męstwa. Za takowy uznaje zdobycie broni orka. Ponoć jeden z nich kręci się wokół miasta. Faktycznie w jednej z jaskiń w pobliżu wschodniej bramy siedzi ork z tresowanym wilkiem. Początkującemu ciężko go jednak pobić. Wybierz się raczej do jaskiń, na północ od miasta. Tam znajdziesz porzucony orczy topór. W tym samym miejscu siedzą bandyci - cel innego zadania zlecanego przez Harada.

4) Alchemik Constantino, zajęty swymi miksturami, bez problemu daje ci swe błogosławieństwo. Dopiero gdy chcesz zostać jego uczniem, żąda przyniesienia kilkunastu ziół. Jeden z handlarzy na targowisku powie ci, gdzie szukać roślinek.

5) Garbarz Bosper szepnie za tobą słówko, gdy przyniesiesz mu sześć wilczych skór. Jeśli chcesz polować samemu, naucz się "skórowania" zwierząt. Skóry da się także ukraść z namiotów i domostw. Wybierz się do majątku Onara, a po drodze odwiedź obóz łowiecki przy gospodzie "Pod Martwą Harpią".

Czyim czeladnikiem mam zostać?

PODPOWIEDŹ 5. Najlepszy, unikatowy fach oferuje Constantino. Jako alchemik przerabiasz zioła na mikstury. Przepisy znajdujesz w księgach. Jedyna korzyść z pracy u Bospera to możliwość sprzedaży skór po dobrej cenie. Najmniej zyskuje czeladnik Harada. Wykuwania broni można się bowiem bez problemu nauczyć w majątku Onara.

PODPOWIEDŹ 6. Gdy jako czeladnik uzyskasz status obywatela, zgłoś się do Lorda Andre. Zadeklaruj chęć wstąpienia do straży, a natychmiast otrzymasz nominację i służbowy strój.

Jak zostanę magiem-kapłanem?

PODPOWIEDŹ 7. Jeśli wybierzesz drogę rozwoju duchowego, najbardziej będą ci potrzebne... pieniądze. Aby w ogóle wejść do klasztoru, musisz złożyć w darze owcę i 1000 sztuk złota. Zwierzę kupisz od pastucha Pepe w majątku Onara, ale nim przyprowadzisz owcę do klasztoru, oczyść drogę z potworów.

Mapa świata: 1. Wieża Xardasa; 2. Gospodarstwo Lobarta; 3. Khorinis; 4. Gospoda; 5. Klasztor; 6. Majątek Onara; 7. Majątek Sekoba; 8. Majątek Bengara; 9. Wrota do Kolonii; 10. Latarnia; 11. Krąg rytualny.Kliknij, aby powiększyćMapa świata: 1. Wieża Xardasa; 2. Gospodarstwo Lobarta; 3. Khorinis; 4. Gospoda; 5. Klasztor; 6. Majątek Onara; 7. Majątek Sekoba; 8. Majątek Bengara; 9. Wrota do Kolonii; 10. Latarnia; 11. Krąg rytualny.PODPOWIEDŹ 8. W klasztorze przyszłego nowicjusza czeka kilka zadań:

1) Parlan każe ci sprzątnąć piwnice. To kiepska robota, zatem szukasz frajerów, którzy zrobią to za ciebie. Pierwszego kandydata znajdziesz w kościele. Wystarczy z nim dobrze pogadać. Kolejny stoi przed kościołem - daj mu 50 sztuk złota. Trzeci zdolny sprzątacz to Babo. Pomoże ci, jeśli przyniesiesz mu papier od Goraxa. Kupujesz go lub otrzymujesz za darmo jako podziękowanie za wykonanie zadania dla Neorasa. Ostatni z potencjalnych pomocników już zamiata piwnice. Porozmawiaj z nim jednak, aby podnieść go na duchu.

2) Gorax chce, abyś zaopatrzył wszystkich nowicjuszy w strawę dla ciała. 14 kiełbas ze spiżarki załatwia sprawę.

3) Alchemik Neoras szuka siedmiu ziół i receptury. Roślinki rosną w pobliżu wielkiego mostu przed bramą. Receptura leży w spiżarce, do której klucz daje ci Gorax.

4) Gorax wysyła cię z transportem wina do gospody. Sprzedajesz towar oberżyście Orlanowi i odnosisz pieniądze do zleceniodawcy.

5) Marduk chce, byś pomodlił się za paladynów. Czemu nie, to nic nie kosztuje.

6) Sergio prosi, abyś pomógł Isgarothowi uporać się z czarnym wilkiem, który kręci się przy kaplicy.

PODPOWIEDŹ 9. Po wypełnieniu kilku z powyższych zadań Parlan wpuszcza cię do biblioteki. Przeczytaj dokładnie księgę o magii ognia. Udaj się do kościoła i porozmawiaj z trójką najwyższych kapłanów. Weź od Dyriana zaklęcie usypiające i zastosuj je na zakonniku strzegącym świętego młota. Opuść świątynię i powędruj na północ w rejon oznaczony na mapie wizerunkiem czarnego trolla. Drogę zastąpi ci golem. To potężny przeciwnik, ale wystarczy raz przyłożyć mu świętym młotem. Ważne, by wróg nie zdążył cię trafić. Gdy dotrzesz do jeziora, skieruj się w prawo. Odszukaj jamę, w której skrył się nowicjusz. Pokonaj go i zabierz ze skrzyni kamień runiczny. Wróć do klasztoru i naucz się od Hyglasa konstruowania run. Kup niezbędne składniki u Goraxa i stwórz własną runę. Teraz zgłoś się do Pyrokara, który mianuje cię Magiem Ognia.
Ocena:
Twoja ocena:

Komentarze (368)

~Mrs Elizabeth

01-07-2015 05:13

Witaj, Czy potrzebujesz pożyczki, aby zapłacić rachunki w przystępnej odsetek od zaledwie 2% i wyeliminować swój dług? Byłeś szuka legit pożyczki pożyczkodawcy? Potrzebujesz kredytu lub pożyczki działalności pilne? Czy można odmówić kredytu z banku lub instytucji finansowej? Prosimy o kontakt z nami pod adresem Witam, Czy potrzebujesz pożyczki, aby zapłacić rachunki w przystępnej odsetek od zaledwie 2% i wyeliminować swój dług? Byłeś szuka legit pożyczki pożyczkodawcy? Potrzebujesz kredytu lub pożyczki działalności pilne? Czy można odmówić kredytu z banku lub instytucji finansowej? Prosimy o kontakt na hendersonelizabethloan@googlemail.com 1: Pełne nazwy: 2: Kraj: 3: Płeć 4: Numer telefonu: 5: Kwota kredytu potrzebne: 6: KREDYT CZAS TRWANIA: 7: Dochód miesięczny 8: Cel dla kredytu Skontaktuj sie z nami poprzez hendersonelizabethloan@googlemail.com Dziękuję.

~kris2003

02-06-2013 21:06

Przeszedlem calą gre lowcą smoków

JAGUAR

01-09-2013 17:06

no i co z tego ja magiem łowcą i paladynem przeszedłem

~LoL

28-11-2012 20:07

spoko poradnik

~LoL

28-11-2012 20:06

spoko poradnik

seba

03-08-2012 09:21

mamm pytanie gdzie jest klucz do teleportacji w gotik2

~d@

11-07-2012 15:16

ja wiem jak zrobić kupe w gothicu2

~d@

11-07-2012 15:08

jakich ziół trzeba do załadowania oka innosa

~BEZI

04-06-2012 19:30

KOD NA NIEŚMIERTELNOŚĆ : B[WYŚWIETLI SIE OKIENKO WPISUJEMY ->] MARVIN [ZNOWU WCISKAMY] B [WCISKAMY] F2 [W OKIENKU WPISUJEMY -->] CHEAT GOD {ENTER] + [ESC]

~sebooo17

07-05-2012 11:43

xardas chce zebym mu udowodnił ze jestem gotów na walke ze smokami rozdział 3 oko innosa jak ma być ten rytuał przywrócenia mocy amuletowi

~pitixsi

24-08-2011 08:18

nimoge gadac z bennetem w wiezieniu

Klemens

08-08-2011 09:25

u Harada najwiecej bo se robisz w Nocy Kruka El Blasto i 433 za szt.

kolo

05-08-2011 23:34

dobry poradnik i przewodnik polecam tą stronę

rafi

01-08-2011 19:12

jaka jest najlepsza broń w II?

Dragon Hunter

07-07-2011 14:03

Sorry za błąd w nicku ;p

Gragon Hunter

07-07-2011 14:01

U Harada zarabia się najwięcej!!!! Można mieć NIESKOŃCZONOŚĆ. Ciągle kupujesz stal u Benneta. NAUCZYSZ się Dobrego długiego miecza jeden po 300. Kupujesz u Benneta później gdy walnie w kowadło lub zacznie robić coś innego znowu kupujesz..... Później sprzedajesz 30 mieczy i = 9000 później następne itd.

leito

07-07-2011 13:11

Dzienki za mapki som 100% pewne

Marta

29-06-2011 19:46

kurde mam problem nie mogę znalesc diega. juz chce wyplywac ale diega nie moge znalesc ;( pomocy.

starter

18-11-2011 14:31

Diego można znaleźć w klasztorze

nick...

03-12-2011 11:35

diego jest przy bramie do wejscia dop khorinis:)

Bezi

02-06-2011 09:24

Kto powiedział, że najmniej zyskuje się u Harada? Fakt można nauczyć się kowalstwa na Farmie Onara ale pracując u Harada jako czeladnik możemy sprzedać mu wykutą broń czyli nieźle zarobić (stalowy pręt kosztuje 10 ZŁ a miecz sprzedajemy za 100 ZŁ). Praca jako czeladnik u Bospera nie jest zbyt opłacalna u Constantina tak samo a Alchemii możemy się od niego nauczyć wcale nie będąc u niego czeladnikiem wystarczy, że nauczymy się obojętnie jakiej miksturki u np. Saggity albo Ignaza a Constantionowi opadnie szczęka jak usłyszy, że znamy się na alchemii i postanowi, że nas będzie uczył a jako jedyny w grze uczy eliksiru siły bardzo przydatnej mikstury, której warto się nauczyć, PN wydane na jej naukę zrekompensuje nam zaoszczędzeniem PN, które można wydać np. na naukę myślistwa ;) Trochę się rozpisałem ;P Pozdro dla wszystkich fanów Gothica ;D

xP

19-05-2011 21:38

mam mały problem zabiłem ostaniego smoka i chce wracać ale jak wchodze do kabiny pokazuje się zdjęcie ładuje się kilka sekund i znowu jestem tam gdzie byłem czyli na tej wyspie

nick...

27-04-2015 19:54

Musisz iść do swojego kapitana i z nim porozmawiać

Ktośc

26-03-2011 21:17

Siemka jest jeden błąd w mapie górniczej doliny . Tam gdzie jest 1 to powinno byś troche w lewo

pilus11

14-02-2011 13:52

kod na nieśmiertelność chcecie B MARIN C F2 CHEAT GOD

BEZI

04-06-2012 19:25

Jak coś to B MARVIN B F2 CHEAT GOD

~kiep

28-08-2010 22:32

zabierać krew i łuski smokom można się nauczyć u takiego kolesia co stoi koło gorna w 4 rozdźiale

CoCo

08-08-2010 13:41

Mam pyt. jestem za słaba żeby rozwalić orka i sporo drogi przez przełęcz dałam radę przejść niezauważona no ale tak się ciągle nie da! No i co mam zrobić one mnie po prostu zatłuką! Proszę POMÓŻCIE!!! :((

nick...

30-11-2011 16:47

To jest to pytanie, które ja miałem zadać dawno dawno temu. Lecz je rozwiązałem. Jest jeden sposób: Wczytaj do tego momentu kiedy byłaś w Khorinis albo się wróć. Gdy będziesz, będziesz musiała mieć 55zł Wtedy przyjdź przed koszary i popatrz w kiedy patrzysz na koszary odwróć się w drugą stronę znajdziesz sklep oraz gdy popatrzysz trochę bardziej w prawo zobaczysz targowiska znajdziesz tam Zurisa pogadaj z nim i kup od niego przemianę w wilka.I gdy już wrócisz do przełęczy gdy zobaczysz orków zmień się w wilka gdy orkowie zobaczą wilka nic ci nie zrobią. Lecz ich nie atakuj bo cię zaatakują. PS. Jeśli Zuris nie chcę w ogóle z tobą gadać pójdź do Cathara. Cathar też jest na tych targowiskach i musisz go przekupić 500 lub 300zł. Gdy mu zapłacisz poprawią się stosunki z innymi handlarzami oraz z Zurisem. Teraz po prostu do niego pójdź i kup od niego przemianę w wilka i po sprawie:D

~Sweet-Girl

24-06-2010 08:47

No super, ale ja nadal nie wiem jak używać czarów. Wiem jak się atakuje, jak strzela, ale nie wiem jak się czaruje! POMOCY!!! Piszcie na karola_62@interia.pl

~gfd

23-06-2010 21:14

gdzie jest ten ziomek kamienny co go trzeba pokonac bedac w klasztorze prosze o pomoc moje gg 18493057

~Msiek

05-06-2010 14:57

Wie ktoś może jak zrobić zadanie LOKAJ SĘDZIEGO ?? :D

~gothic kox

22-05-2010 12:45

najlepiej byc czeladnikiem harada, gwarantuje najwiekszy zarobek, przy kupnie 10x surowa stal otrzymujemy za sprzedarz 1000 sztuk zlota

karolina

22-05-2010 12:37

ta gra jest całkiem spoko. fajnie się w nią gra

Kris

17-05-2010 15:32

Moge powiedzieć o gothicku 2 słowa super gierka!!!!!!!!!!! A propo przechodziłem ją 8 razy i za karzdym razem znajdowałem więcej rzeczy i broni. POLECAM

~dawid1250

14-05-2010 17:54

czy tylko ja mam zadanie pomoc dla vatrasa

...

04-05-2010 18:25

Nie lubicie Naruto to nie oglądajcie. A wiecie, że Jetix to chłam. I co was to obchodzi?? Już go nie ma. Pumper sądzisz, że to takie dziecinne?? Obejrzałbyś jakieś inne i już byś miał gówno w gaciach. I to nie bajka cwelu nie myty!!!!

lol

24-04-2010 10:35

ej mam pytanie zna ktoś stronkę z pełną wersją gothic 2 za free???

nick...

17-11-2011 18:25

Strona to np media markt lub achun jak kupilem za 29 zł trylogie gothic 1 i 2nk

~Vatras

16-04-2010 13:16

Kody są dla dzieci.Tych którzy sami nie umieją grać a więc n00bów.Ale mi frajda z gry jaka jesteś nieśmiertelny i zabijasz jednym ciosem???

~PaladynoS

09-03-2010 06:52

Ja juz jestem na zabijaniu smokow a zaczynam od bagiennego

jacek

26-02-2010 12:24

fajna jest ta gra

~Zed

20-02-2010 15:00

Spoko poradnik.Fajnie się go czytało. Gothic to świetna gra1

~maxsiu

17-02-2010 19:56

gdzie jest zamek w którym znajduje się Cornelius tutejszy sekretarz??? moje gg to 15717439 z góry dzięki.

Bury Zenek

07-02-2010 18:01

super poradnik grałem w gothic 1,2 i 3. Ale mam teraz problem musiałem od nowa wgrac system i jak instaluję gothic''a 2 to mi taki błąd wyskakuje: G:\Gothic II + Noc Kruka\data4.cab nie wiem co robic proszę o pomoc mój e-mail alik1999@o2.pl

~Gość

27-01-2010 21:41

super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Ogiv

27-01-2010 17:56

Ja odpłynąłem po przespaniu się w kabinie kapitana.

~Gość

24-01-2010 22:19

Jestem z załogą na statku i nie mogą odpłynąć .Wie ktoś czemu ?

Doradca

23-01-2010 12:26

Przeszedłem już gothic 2 tyle razy w różnych gildiach jeśli macie jakieś pytania kierujcie na na adres herman050@wp.pl (ten jest poprawny)

Doradca

23-01-2010 12:25

Przeszedłem już gothic 2 tyle razy w różnych gildiach jeśli macie jakieś pytania kierujcie na na adres herman505@wp.pl

~krzychu

18-01-2010 16:05

siemano mam pytanie kto wie jak mozna zostac magem wody a raczej jak rozwiazc jedno z tych zadan od vatrasa???

kotojad

05-01-2010 21:15

gdzie się znajduje kamieny golem

~Pomusz

05-01-2010 14:51

ej moze bys mape wziol i dokladnie pokazal co?? prosze cie oto mam straszny problem z ich znalezieniem narazie znalazlem tego smoka lodu prosze wes wklej mapke i zaznasz na niej gdzie są pliz

~twoja stara

29-12-2009 12:55

Grajcie w gothic 3 zaje fajna gra dwójka też jest ciężka jak chcecie przejśc gre macie poradnik na płycie lub w folderze z grą

~Sakosz

26-12-2009 22:51

Ludzie pomocy otuz zdobyłem zniszczone oko innosa i poszedłem do pyrokara on kazał mi udać sie do vatrasa poszedłem do vatrasa lecz vatras muwi mi ze jak sprawa z Okiem Innosa jest związana z opuszczeniem przez niego miasta to musze znalezc mu zmiennika jakies rady kto to moze byc???? prosze o odpowiedz gg 7330355

nick...

27-11-2011 09:20

Kliknij, żeby dodać komentarz

~K2m0l

22-12-2009 21:25

poradnik spoko i fajnie że zdjęcia były ale jaki osoby warto wziąć do załogi

~koleś git

05-12-2009 23:17

spoko komentaż ale mam pytanie.Gdzie w 5 rozdziale kupie sobie zbroje palladyna no hodzi o to kto ją sprzedaje

dawid

04-09-2012 15:13

zbroji paladyna nie mozna kupić

bartekziom

05-12-2009 12:40

elo ludzie wiecie może gdzie jest Diego w górniczej dolinie jak ktoś wie niech napisze na gg 1896768

~tyczka

29-11-2009 15:55

mam problem z Xardasem nie chce mi dojść do kręgu który na odzyskać mos amuletu innosa xardas chce żebym udowodnił ze jestem gotów zmierzyć się ze smokami co robić ??? proszę o pomoc

SwaTMen

14-11-2009 21:53

Ludzie pomóżcie!!! Pyrokar i Vatras stoją już w tym kręgu tylko Xardas nie chce przyjść co robić!!! Pomóżcie

sandris

13-11-2009 23:59

Patrz boja niemoge zrobic rune ognistej strzaly:ide odo hyglasa on mi muwi zemam zebrac skalniki zebralam siarke bo tak pisalo w ksiaszce a tu nic nie ma napisane prosze pomóz moje gg to:13459147

Wisnia

17-10-2009 14:26

bardzo mi pomogl ten poradnik a najbardziej ze znalezieniem marco :P co uciekl z ruda

~Gość

12-10-2009 20:37

ej krwi smoka ucza cie lowcy smokow jak jestes jednym z nich

nono lol

09-10-2009 17:14

hihi hcem sciongnonć ghotic 3 i nie moge

Thc|2pac

31-08-2009 13:53

gdzie jest gildia złodzieji?

honis

01-12-2012 17:15

w karczmie w piwnicy

Miedziok

29-08-2009 21:22

Kto ma gothic 2 ??

lord hagen

24-08-2009 13:39

witam mokgu ktos mi napisac na gg z kont morzna sciongnac gothica2 bo mialem go ale robilem formata i po gothicu prosze z gury dziex gg 15807074

Matmicmm

17-08-2009 10:27

-Potrzebuje pomocy jak bezpiecznie ominąć orków w górniczej dolinie w korinis potrafię przejść ale w górniczej ani walka ani ucieczka nic nie dają. -Skąd wziąć kasę na konsekracje miecza -u kogo najlepiej zostać czeladnikiem -czego uczyć się najpierw siły czy walki mieczem -ile jest broni białej wymagających zręczności -skąd wytrzasnąć stal na wyrabianie mieczy dla harada -jak odtworzyć skrzynie w magazynie korinis. jedna skrzynia nie chcę się otworzyć mimo że jestem wyuczony włamywania się

ff

11-08-2009 12:57

szkoda że nie jest napisane jak poprawić swoją wiare i jak być gotów do służenia innosowi

suchy981

11-08-2009 11:49

jak zdobyć załoge do statku

Rey

11-08-2009 11:21

jezeli potrzebujecie kody to sa najlepsze :D ... po wpisaniu Marvin wciskamy F2 i wpisujemy I ( insert ) pc_itemfeller .. i klikamy enter ;D najlepiej zebysmy byli kolo jakiejs skrzyni wtedy klikamy " O " o jak ola xD by zmienic sie w pana itemka i wrzucamy wszystkie rzeczy do skrzyni wtedy zmieniamy sie w bezimiennego i wrzucamy wszystko ze skrzyni do naszego EQ ..... insert ch to wyskoczy koles od ktorego nauczymy sie wszystkiego :D .. a insert sh to jest story helper mozemy sobie ustawic 5 rozdzial lub 3 lub 2 i tak dalej ;D .... dzieki za poradnik bo nie wiedzialem jak przeejsc probe ognia XD .. Pozdro .. Peace .

fan gothica

03-08-2009 10:46

czasami naprawde pomaga

nicos1

19-07-2009 21:30

prosze mi powiedzieć jak dojsc do gorniczej doliny moj emile to:nicos1@amorki.pl

Xardas

18-07-2009 14:15

Jesteś zajebiaszczy przeszedłem grę

erwin.kuz

17-07-2009 08:01

do skarbca w klasztorze łatwo sie dostać najpierw c marvin c k i cie przenosi ps nie ma na tej stronie rozdziału 3

Artur

19-06-2009 21:29

[b]Pomoze ktos?[/b]

diego

07-06-2009 20:18

Bartek - pobieranie smoczej krwi może nauczyć cię koleś stojący koło Gorna w IV rozdziale , tam gdzie wchodzi się od barykady orków w górę, koło obozu szamana hokspaka czy jakoś tak... ten kolo ma zbroje z plyt pelzaczy.

Artur

09-05-2009 21:34

Oki juz se poradzilem z tym amuletem. Tylko czemu ciągle z czyms nie moge se poradzic. :P . Tym razem mam taki problem że zabilem wszystkie smoki w GD i chyba wszystkich kolesi pytałem o co sie tylko da. Co mam robic? jak mam sie dowiedziec Bezim ze zabilem wszystkie smoki w GD? PLs OdP.

DaRiX

01-05-2009 10:05

Artur a masz menzurkę??

Artur

10-04-2009 21:01

|;| ja mam wszystko to co trzeba miec do naladowania amuletu i nie moge go na ladowac :/

a

15-11-2014 15:35

upewnij się że masz serce wcześniej zabitego smoka menzurke redest polny i idziesz do stołu alhemiczneg

WiciejxD

07-04-2009 21:25

czy zna ktos odpowiedzi na pytania qłachodrona bardzo prosze o kontakt na gg (moje gg 2650833)

Alix :D

06-04-2009 09:18

mam problem bo niewiem gdzie znajduje sie org-szaman Hosh-Pak(czy jakos tak) prosze pisac tutaj albo na moj e-mail alan0909@wp.pl DZIEKI ZA POMOC :D

Tyzonn

29-03-2009 15:32

całkiem spoko poradnik xD

l;l

19-03-2009 20:49

trzeba miec serce smoka, ale nie krew ona sie przyda do czego innego :D w ogole kiepski poradnik

suchy

13-03-2009 16:07

ja mam ten sam problem co artur pomocy ;/

Artur

11-03-2009 21:11

czy do naladowania amuletu trzeba tez miec krew smoka??

Artur™

11-03-2009 21:03

ALe d***. Chyba mi sie gra r***... bo zabilem jednego smoka i musze naladowac amulet. Niby wszystko ładnie i proste ale ja mam wszyściutko co jest potrzebne do naladowania amuletu i g***. NIE DA SIE. : ™ komentarz edytowany przez moderatora

Amator

07-03-2009 13:23

Bardzo dobry poradnik nie ma za wiele szczegułów ale jest spoko. Tak wogule to ja taki sam widzialem na 3 innych stronach... Pozdro all! A i omalo bym nie zapomniał zapraszam na youtube.pl i prosze wpisać gothic 2 prawdziwa historia

Robert

02-03-2009 18:16

Jestem amatorem tej gry ale,mogę wam wszystkim powiedzieć ,że pokonałem Gothic1 i Gothic2 i Gothic2-Noc Kruka i jestem w połowie Gothica3

Par

21-02-2009 10:34

Poradnik rządzi. Przechodzę na nim gotika 2 od początku :)

PROSTO

15-02-2009 10:33

zabiłem wszystkie smoki i co dalej??? jak możecie to napiszcie na moje gg 619712

Bartek

14-02-2009 23:30

Ello wszystkim.Jestem pod koncem rozdzialu 3.To jest to ze trzeba tych 3 magów ze soba polaczyc czy jakos tak.Porykar nie chce isc po bedzie tam Xardas.No i wlasnie tu jest problem, gdy poszedlem do wierzy Xardasa tam go nie ma (ale przed jego zniknieciem rozmawialem o tym zeby wziąl udzial w tym odnowieniu amuletu.I gdzie on poszedl bo musze z nim pogadac zeby jakies dowody dal Parykarowi.Pomocy :)

Radekkkl

14-02-2009 16:25

mam jesden problem i szukam rozwiązania w poradnikach niestety nie ma ;( . Po pokananiu trzech smoków nie wiem co dalej zrobic moim zdanie powinno przejsc automatycznie do 5 rozdziału. Może mi ktoś pomóc?

~Gość

07-02-2009 20:47

gdzie jest kamienny golem

tralala

07-02-2009 13:05

eee. To jest chyba poradnik jak przejść gothica 2 z kodami. Bo na początku nie dasz rady rozwalić tego bandyty. i lepiej sie nie pchać do jaskini na początku bo cie rozwalą w 10sec. poradnik nie jest jakiś najlepszy!

Korba

27-01-2009 17:16

Co mam zrobić jeżeli wykonałem już zadanie pomoc dla Laresa i chcę żeby zaprowadził mnie do Magów Wody, a on nie chce ze mną o tym gadać tylko są opcje: UCZ MNIE i KONIEC?<wnerw> Proszę o pomoc<prosi>

Pytam.,.

22-01-2009 16:06

a co daje krew smoka? i gdzie jest tem łowca smoków który nauczy nas jej pobrania?poradnik spoko

dawid130792

14-01-2009 19:29

pomocy wiecie jak trzeba tez dźwignie wciskać już na tej wyspie ? i jak pokonać te szkielety pomocy:( piszcie na gg 4476582

Artur

07-01-2009 22:36

taras a moze naruto poprostu pisze z innego kompa niz zawsze wtedy zawsze jest ip inny. I THX za pomoc temu kto to napisal na moje gg z pomocą ;)

Chudy

30-12-2008 18:04

Chłopaki nie moge [przejść misji z tymi umarlakami co się walczy na tej wyspie indohara. Jakie tam trzema dzwignie wcisnąc i w jakiej kolejności ?? Pomuście. Możecie też pisac na gg.9602334

Artur

28-12-2008 22:01

gdzie znajde zastępce dla vatrasa??był bym wdzięczny gdyby ktos mi pomugl :) PLS

Taras55

23-12-2008 11:19

a przy okazji popaczcie na ip naruto .,,,,,,,,,,, od kiedy to jedna osoba ma 3 rodzaje iP ????? buahahahah żal

Taras55

23-12-2008 11:11

ok z tym sobie poradzilem, ale idzcie do starej piramidy w Khorinis podobno tam jest skarb i nawet smocza zguba ale ja tam jeszcze nie doszlem wienc niewiem :D

Taras55

21-12-2008 11:47

fajny poradnik ,ale powiedzcie gdzie znajde ten krąg to tam gdzie są kretoszczury?

~Gość

20-12-2008 18:32

ej gdzie jest ten ignar??? w khorinis licze na waszą pomoc moje gadu gadu 1205933

Artur

13-12-2008 22:32

naruto za pumpera sie podaje latwo to zalwazyc po tym ze prawdziwy zawsze pisze na koncu pozdro :)

Pumper

13-12-2008 21:02

No prosze prosze ktoś się za mnie podaje TY NIEUCZCIWY PODRABIACZU NA PLAGIACIE DALEKO NIE ZAJEDZIESZ Pozdro Pumper(ten pawdziwy XD)

Pumper

13-12-2008 19:33

fajeczka

antynarut

13-12-2008 15:49

ja daje 11111111111 na 5

Artur

13-12-2008 15:45

robimy glosowanie na ile naruto jest dziecinny. Ja daje 5 na 5

death

13-12-2008 15:41

XD capitan idiot. rzeczewiscie naruto ty jestes pogiety zeby 15-latek ogladal bajki na Jetix. Ja rozumiem gdybys mial 8 lat to bym rozumial ze oglodasz takie bajki ale w tym wieku to juz naprawde przegiecie paly.

buba

13-12-2008 13:16

naruto07-capitan idiot.

antynarut

13-12-2008 13:05

pumper nie wiem czy izolatka byla by mu dobra zrobil by jakis tajny cios ktorego sie nauczyl z TV i by wyszedl. 15-latek ktory oglada naruto to jest juz po prostu przegięcie paly.

Pumper

13-12-2008 11:39

Po twoim kultularnym wychowaniu widze że takie ogladanie wyszło ci na zdrowie XD Myśle że takich ludzi powinno się odłączyć od wszelkich środków masowego przekazu i najlepiej gdzieś zamknąć np.izolatki (jeśli nie macie pod ręką pustej izolatki, piwnica też się nada) Pozdro Pumper

naruto07

13-12-2008 10:37

Pumper i lepiej z tąd spadaj i buraki leć sadzić wieśniaku

naruto07

13-12-2008 10:35

Pumper ty za to pewnie latasz po podwórku i konia walisz

naruto07

13-12-2008 10:33

oglądałem wszystkie odcinki jakie dotąd wyszły w necie

Pumper

13-12-2008 01:10

"jestem najwiekszym fanem naruto" jak to przeczytałem to nie mogłem ze śmiechu ROTF. A oglądałes chociaż pierwsze 100 odcinków ??? Bo ja tu czuje Jetixs''owy chłam phi kolejne dziecko które biega po szkole/podwórku i krzyczy "cieniste klon-jutsu" no nie.... Aż strach pomyślec co się stanie jak polka telewizja weźnie się za inne anime ... bójmy się!! Pozdro Pumper

naruto07

13-12-2008 00:14

SPADAJCIE SMERFY OGLĄDAĆ!!!! ŻAL MI WAS

naruto07

13-12-2008 00:12

i dzieciakami to wy jesteście !!!

naruto07

13-12-2008 00:06

ja już gothica 2 wygrałem i musze se komp ulepszyć by mi 3 weszła

naruto07

13-12-2008 00:05

mam 15 lat i wam gówno do tego zjeby

abc

12-12-2008 23:56

naruto uwazaj bo on cie obroni wyjdzie z TV i stanie w twojej obronie :) idz lepiej do lekarza leczyc sie na glupote. A tak w ogole to fajny poradnik.

Artur

12-12-2008 23:48

zal mi cie naruto, ile ty masz lat w ogole dzieciaku?? a uwazaj bo sie go boje :).

naruto07

12-12-2008 23:45

jestem najwiekszym fanem naruto i zostaw go w spokoju bo ci wpiepszy

Pumper

12-12-2008 19:32

naruto07 uuu widze że się oglądało Naruto na Jetix niprawdaż ile ty masz lat?? 8 ??? I jeszcze to "KUMALSKI" NIECH BÓG ZLITUJE SIĘ NAD TWOJĄ DUSZĄ I UMYSŁEM A proradnik dobry szczególnie mapki POZDRO Pumper

naruto07

11-12-2008 23:38

widać ten podręcznik pomugł ci zostać też NAJWIĘKSZYM ZJEBEM MIESIĄCA

bbb

10-12-2008 18:00

dzieki fajny podrescznik pomukł mi zostać magiem ognia

naruto07

06-12-2008 15:25

Artur żal mi cię i GÓWNO CI POWIEM

Artur

02-12-2008 16:30

mój nr. gg 2384021 prosze o odpowiedź na moje pytanie PLS :)

Artur

01-12-2008 23:31

poradnik jest super :) tylko mam maly problem. Gdy zdobylem juz oko, mam zebrac magow na ceremonij i vatras potrzebuje zastepstwa gdzie moge znalesc kogos kto go zastapi??

naruto07

29-11-2008 11:21

ja zostałem najemnikiem a później pogromcą smoków i wygrałem gre,,,, teraz musze se kupić nowy komp by mi weszł gothic 3

naruto07

29-11-2008 11:19

jak chcesz zostać magiem ognia to na początku gry musisz iść odrazu do klasztoru a nie zostać paladynem

nightmare

26-11-2008 10:17

a ja jestem paladynem ale nie moge zostac magiem... czemu ? niewiem ale mialem owce nikt jej nie chcial ani o niej nie mowil ... jak to przeciez bylo uwaznie napisane ze owca i zloto... zakonserwektowalem swoj miecz pierw modlitwa potem lzami innosa... i ma 100 obrazen... ale jak zostac magiem ognia i zdobyc 6 kregow... ? z gory dziekuje...

naruto07

16-11-2008 16:04

Nikodem;) nikt ci nie opisze tego miejsca bo jesteś niedorozwinięty.. KUMALSKI PĘTAKU

Nikodem;)

10-11-2008 20:47

Bardzo proszę o dokładne opisanie miejsca gdzie znajduje się złoto diego proszę pilnie o jak najszybszą odpowiedź

aaa

10-11-2008 19:18

Nauczcie się pisać!!!!!!!!!!!!!!

naruto07

09-11-2008 23:09

PIOTREK te mapy można kupić w porcie..... pogadaj ze wszystkimi to może znajdziesz tego gościa KUMALSKI

naruto07

09-11-2008 23:05

Strażnik a masz letką zbroje pogromcy smoków

Strażnik

03-11-2008 19:10

To niemożliwe paczcie ide do vatrasa i muwie że oko jest rozwalone potem ble ble ble muwi że poczebuje tych magów Xardasa Pyrokara i Vatras. Vatras odrazu zapyzia do slonecznego kręgu potem ide do Xardasa to ten noob muwi ze jestem za slaby i pisze tylko (koniec) jak hce do niego zagadac mam dobre itemy duzo str a dokladnie muwi ze mam za slabe wyposazenie zeby dac rade ze smokiem ale jaka buhnolem najlepsze wyposazenie zeby sprawdzic to tez nie dziordgało wiec co mu odwaliło ?Plz o najszybsze rozwionzanie.

PIOTREK

26-10-2008 14:00

GDZIE MOGE KUPIĆ MAPE TERENÓW KOLONI I MIASTA KOLONI

Bezi

26-10-2008 10:29

Dobry,naprawde dobry poradnik . :PP

Agyness

18-10-2008 13:31

sorry, ale nie ma tutaj napisanego, gdzie jest wszystkie 6kielichow pelnych krwii... mi sie(nie wiem jak i dlaczego) usunal poradnik, ubolewam, gdyz nigdzie nie ma pelnej wersji poradnika ;/

Sharki_005

14-10-2008 14:45

ten poradnik jest beznadziejny, nie kompletny i z pewnością nie opisuje wszystkich pomniejszych zadań, nie zwykle szczególnych do ukończenia gry prostym przykładem jest brak podpowiedzi w stosunku do sposobu otworzenia głównych drzwi prowadzących do komnat z tzw poszukiwaczami i ich bossem czarnym magiem, a żeby otworzyć te drzwi należy wykonać odpowiednie kombinacje dotyczące przycisków i nie tylko także moim zdaniem ten poradnik jest beznadziejny ten kto go napisał powinien się zastanowić i napisać tan poradnik ponownie tym razem dobrze

Kondziu

27-09-2008 16:29

Zarąbisty poradnik przez niego zostałem magiem

wawel15

10-09-2008 18:50

błągoś aby dojść do placu wymian jest wgórniczej dolinie jak grałeś w gothic 1 pierwsze spotkanie z Diego

błągoś

07-09-2008 17:50

Błagam niech ktoś powie mi gdzie jest plac wymin gotchic 2 moje gg9938524 nie umiem przejść misji złoto dla diego gdzie się znajduje plac wymian

KySi

04-09-2008 22:54

sluchajcie mam pytanie nikt nigdzie o tym nie mowi... interesuje mnie jaskinia znajdujaca sie w polnocno wschodniej czesci mapy ( prawy gorny rog ) znajduje sie tam jakinia w ktorej to mozna zaobserwowac 2 ogromne posogi paladynow oraz oswietlona ze wszystkich stron skrzynie... niestety aby ja otworzyc potrzebny jest klucz czy ktos ma moze pojecie skad go wziac ? ; > prosze o jak najszybsza odpowiedz na maila ; )

Mag Ognia

16-08-2008 11:34

Ludzie znalazłem kamień runiczny zrobiłem runę ale nie mogę znaleźć golema czy golem to wojownik cienia pilnujący smoczej zguby piszcie na mimi544@wp.pl

Bezio

14-08-2008 15:19

Witam. Mam pytanie. Biorę udział w Próbie Ognia, zabiłem już Golema ale nie umiem znaleść Kamienia runicznego, gdzie mogę to zdobyć? Piszie na gg 5052395 bede bardzo wdzięczny

Paladyn

13-08-2008 19:04

Kto wie gdzie mogą być złodzieje? Kazał mi ich znalezc Lord Andre bo wtedy zostane Paladynem. Prosze o pomoc =*

Karusia

13-08-2008 14:54

Przepraszam jestem magiem 1 kręgu, co trzeba zrobić by zostać magiem 2 kręgu? Będę wdzięczna za odpowiedz. :)

krzysiek

12-08-2008 18:52

ej siema ja jak podejdę do vatrasa muszę mu znaleźć zastępcę a jak pójdę do pyrokara to mogę dostać tylko błogosławieństwo więc co mam zrobić proszę o jak najszybszą odpowiedź

Dragon888

03-08-2008 23:40

Adik: Pozyskiwanie krwi i łusek smoka mogą ci dać łowca smoków w 4 rozdziale stajiprzy wejściu. I jest drugi mniej uczciwy sposób (ja go nie wykorzystałem ale wiem że działa) naciśnij "b" wpisz "marvin" znowu naciśnij "b" potem naciśnij "f2" i wpisz "insert ch" pojawi się bezimienny pogadaj z nim wypierz (trofea... itp.) I "krew Łuski skrzydła" itp. I będzie pozyskiwanie smoczej krwi i łusek .

Marcin

02-08-2008 17:52

jak znajsc grup qłahodroma

informacja-gothic

30-07-2008 21:53

taa, najlepsze jest to że jak chę żeby magowie się zebrali a by naprawić Oko Innsoa, to Vatras mówi żebym przyprowadził mu zastępce na jego miejsce, a Xardas też nie chce iść nie wiem dlaczego. I jeszcze jedno znalazłem ornamenty które są potrzebne aby otworzyć portal do zaginionego miasta. oddałem je Nefariusowii potem odprawiali jakieś modły. Nefarius powiedział mi żeby wziął złączone ornamenty od Saturasa, a on nie chce mi ich oddać ( chociaż że jestem Palladynem i zostałem przyjęty do wodnego kręgu ). Saturas chce jakiś list od Xardasa potwierdzający że może mi zaufać, a Xardas nie chce mi dać żadnego ! LISTU ! prosze napiszcie mi odpowiedzi na to wszystko co napisałem pozdrawiam JASIK hehe odpowiedz na twoje pytaie jest prosta.chodzi o to ze musiszpjdz do vatrasa i z nim porozmawiaj udzieli on informacji na temat rytalalu.nastepnie udaj sie do klasztoru maow ognia i popros pyrokara o pomoc przy magicznej mszy lecz kiedy dowie sie ze bedzie na niej xardas(przed pyrokarem odwiedzcie xardasa)odmowi.teraz biegiem do xardasa po dowody.wysle cie na jedna z farm dzie schowal magiczna ksiege ktora ukradl przy oposzczaniu klasztoru.farme zas napadlo 4 poszukiwaczy. walka dla paladyna lub najemnika bedziev dosc prosta jednak jesli jestes magiem to moze byc troche trudniejsza.gdy ich pokonasz w jednej ze skrzyn bedzie ksiega ale zamknie skrzyna jest na klucz.i co? nic bo dostaliiscie klucz od xardasa przy ostatniej z nim rozmowiebierzecie ksiege i do klasztoru magow ognia.pyrokar zgodzi sie na odprawienie rytolalu.ok.to wszystko pozdro

lord melepisto

29-07-2008 15:14

zajebist-y poradnik (mam pytanie jedno pytanie jak mam od kogo moge kupić basagienne ziele ) JeSli innteresóje cię ta odpowięć to napisz mi ją adres e_mail ( bmwgrzes@gmail.com) Z góry dziennki za odpowiedć

Jasik

29-07-2008 14:13

taa, najlepsze jest to że jak chę żeby magowie się zebrali a by naprawić Oko Innsoa, to Vatras mówi żebym przyprowadził mu zastępce na jego miejsce, a Xardas też nie chce iść nie wiem dlaczego. I jeszcze jedno znalazłem ornamenty które są potrzebne aby otworzyć portal do zaginionego miasta. oddałem je Nefariusowii potem odprawiali jakieś modły. Nefarius powiedział mi żeby wziął złączone ornamenty od Saturasa, a on nie chce mi ich oddać ( chociaż że jestem Palladynem i zostałem przyjęty do wodnego kręgu ). Saturas chce jakiś list od Xardasa potwierdzający że może mi zaufać, a Xardas nie chce mi dać żadnego ! LISTU ! prosze napiszcie mi odpowiedzi na to wszystko co napisałem pozdrawiam JASIK

Pitrek

30-06-2008 20:46

Vatras chce żebym mu przysłał zastępce al nie moge go znaleźdź gdzie on jest

nic niewidze

02-06-2008 03:16

te mapki są za małe nic niewidac

~Gość

24-05-2008 16:02

JA NA KODACH PRZESZłEM W 20 MINUT

KAKdhuscj

23-05-2008 11:08

jak mieć taką zbroje jak bif albo Gorn piszcie na moje gg 10668141 piszcie nawet jak jestem niedostępny

Adik

06-05-2008 20:01

Jak ktoś wie gdzie się nauczyć wydobywania krwi ze smoków to bym PROSIŁ o napisanie mi tego na gg. mój nr. to 6317579 Piszcie nawet jeśli jestem nie dostępny pliz!!!!!

ciken

06-05-2008 19:39

kurde wruciłem do korinis poszłem po oko innosa a u po drodze pełno poszukiwaczów ja myślałem że to jakiś mag chce iść do xardas a nie moge bo mnie zabijają:(:(

lord hagler

06-05-2008 18:29

fajny poradnik ale niemoge znaleść diego

ork

04-05-2008 15:08

odpowiedź do Rucek topór orka można kupić od cipera w farmie onara

Rucek

02-05-2008 23:00

poradnik spoko,ale czy ktoś powie którym wyjściem i w którą strone udać sie po ten topór orka?

Patryk

02-05-2008 17:17

ta gra jest super;)

Weronika

26-04-2008 17:25

jak mam zostać paladynem jak już jestem strarznikiem??

ork

23-04-2008 17:29

gdzie kupić mapę koloni ?????????????????????????????????????????

~Gość

23-04-2008 17:20

Spoko poradnik ale gdzie kupić mapę kolnii ?!

q<>p

22-04-2008 18:55

Weście tu mapki zamieszczajcie np. jak dojść do golema u maguw na misji a propos mugł by mi to ktoś powiedzieć

adam

14-04-2008 18:36

grałem w wszystkie części i je przeszedłem

Demon

06-04-2008 19:42

Ludzie dajcie link ze spolszczeniem do gothic 2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Qlahodron

25-03-2008 19:14

elo pomurzcie zna kotoś odpowiedzi na pytania Qłahodrona mój email to ahiles93@o2.pl jaktoś zna te odpowiedzi to plisa wyślij na ten email

pawel

25-03-2008 12:52

wysilijcie mi odpowiedzi na pytania qlachodrona

kamczo

19-03-2008 17:31

bardzo mi się podoba gothic 2 ale niewiem jak zdobyć krew smoka i ten poradnik jest bardzo fajny bo pisze gdzie są smoki

bazi

18-03-2008 16:26

ja sądze że najwięcej zyskujesz u harada bardzo dużo pieniędzy dostajesz a żeby uczył sie bennet musisz być najemnikiem

Barti

14-03-2008 19:40

daje 4 za poradnik ponieważ niewszystko jest wyjasnione a tak przy okazji to paczka bagiennego ziela której szukasz (dla Chipera lub oddajesz Lordowi Andre) jest w miescie portowym (ten budynek obok kolesi co buduja statek) Strażnik jakoś sie nie przychyla by was wpuścic wienc dostaje manto... zabieracie mu klucz i sa tam 2 kufry w 1 z nich jest chyba łuk a w drugim jest paczka bagiennego ziela

karolek

29-02-2008 07:22

hajlepszy poradnik na swicie,ale niewiem gdzie jest paczka bagiennego ziola

hfh

17-02-2008 14:25

nie moge znaleść wiedżmy z bagiennym zielem miełem nadzieje że sie dowiem tutaj a pozatym ściągnołeś ten poradnik

~Gość

13-02-2008 19:46

gdyby ktoś zrobił tak dobry poradnik do gothic 1, to bym byl bardzo wdzięczny

wojtill

07-02-2008 20:13

dobry poradnik ale nie pisze jak lepszą zbroje zdobyć

Matisse

06-02-2008 16:06

dobry poradnik tylko mam małe pytanko jak przejdziesz gre to grasz dalej bez celów czy gra się kończy(jestem na zdobywaniu informacji o kopalniach dla garonda więc nie przeszłem gry)

Kubas

04-02-2008 19:36

eeeeeeeeeee znalazlem

Matio

04-02-2008 16:57

nie wiem jak dojsc do skarbu do ktorego dal mi mape jakis gosciu z dzielnicy portiowej piszci na moj gg 2641321

Kubas

02-02-2008 13:48

kurde jak przejs ta doline orkow zeby sie dostac do kapitana Garonda ? prosze odp moj nr gg 8879980

Leszek

31-01-2008 14:45

Super poradnik, a i Bartek, jeśli chcesz zrobić se magiczne długie dobre ostrze na smoki, to leprzy jest topur z atakiem 200, ale jeśli chcesz mieć tą krew to: jak będziesz na moście prowadzącym do kamiennego smoka to:jest zomek z pancerzem z pełzacza niedoaleko mostu prowadzącego do kamiennego smoka(nie pamiętam jak sie zwał)jest w takim malutkim zniżeniu (jeśli gadałeś z łowcami somoków to będzie tam rówinież gorn)

sirtlen

23-01-2008 20:06

jeśli problem macie to pisać do mnie 4456012 przeszedłem gothica 1 2 i 3 po kilka razy no 3 raz ale dużo wiem

brzoza

22-01-2008 20:51

Mam pytanie ! jestem na poczatku rozdialu 5 i chce ten statek od Lorda Hagena ale ten mówi że jeśli wróci z zadania czyli z wyprawy do Doliny na wojne no i nie chce mi dać tego statku a do tego wogłóle sie z miejsca nie rusza i mowi ze czeka na ekwipunek i tak caly tydzien co zrobic pomocy pliska moj gg 7393967

juna

22-01-2008 19:48

mam problem mam serce smoka a nie wiem jak to środka oka innosa je tam włożyc muj nm gg. 10742393

shadow killer

22-01-2008 18:29

zabiłem prawie wszystkie smoki a gdzie jest kamienny?

juna

20-01-2008 16:28

mag xardas mówił mi ze pod koniec 3 rozdzialu ze muszę mieć lepszom zbroje po muszę być łowcom smoków i gdzie mogę zbroje jak na łowce smoków mieć albo kupić albo kod ze jestem łowcom smoków muj nm. gg. 10742393

shadows

19-01-2008 10:21

czy magiczny golem jest nieśmiertelny !!

milko

06-01-2008 18:35

Potrzebuje Waszej pomocy !!! Nie moge dostac sie do smoka Feodarona - przestawilem dzwignie w pochodniach i nic sie nie otworzylo (: Czy ktos wie gdzie jest to przejscie albo czy jest inna droga do tego smoka ?

_OLI_USTKA_

05-01-2008 23:33

mozecie mi pomoc z pczuszka ziela?pohgadalem z radem czy jakos tak i poszdlem do dzielnicy portowej i tam nikt nic nie wie

nie moge

04-01-2008 23:30

pomurzcie mi niewiem gdzie znajduje se ten paladyn marcos czy kopalnie czyba odkrywać po kolei?? muj gg 143144 będe wdzięczny za pomoc!!nie piszcie email tylko napiszcie na gg!

MATEUSZ

04-01-2008 17:50

świetny poradnik ale mam problem,,, jak jeden z magów ognia każe bym znalazł kamiennego golema posłurzyłem się tymi podpowiedzami i niebyło żadnego golema proszę o dokładne dane gdze się znajduje najlepiej z mapką jak np. ta co pisze gdze jest diego,,,,,, muj e-mail to rudmund@o2.pl :-)

Bezimienny

03-01-2008 17:51

Spoko poradnik mozesz jeszcze napisac w jakiej kolejnosci przelonczac dzwignie ady sie dostac do komnaty w dworze Irdorath. Jak masz czas to napisz mi to na e maila robinio93@o2.pl TNX i pozdro

Kamil

03-01-2008 15:29

KODY DO GOTHIC 2

colin

28-12-2007 15:35

poradnik jest super!!! wie ktoś gdzie sie naucze zbierać łuski ze smoków nr. gg10017587

Mieciu

11-12-2007 17:03

kiepski opis solucji.... mało danych i wogle.... nieskorzystam, przeszedłem gothica 2: noc kruka, jakby co to pytajcie na zmiecio@poczta.fm . .... w temacie napiszczie że hodzi o gothic2 :)

jajka bum bum

08-12-2007 13:09

nie moge znalesc diego w 2 rozdziale muj e-mail OVERPOL@poczta.onet naznaczcie na mapie od goronda na paint i mi wyslijcie HELP

Dooominik

03-12-2007 19:22

spox poradnik ale jak by dokładnie było napisane gdzie jest ta jaskinia w której jest nowiciusz z kamieniem runicznym

Szymon

02-12-2007 15:13

Fajny poradnik! Tylko... Nie powiedzieliście gdzie jest magicny golem. Szukałem cały tydzień(Zastąpi ci drogę.)Ale go nie było!

Fifi333

25-11-2007 13:47

Jak otworzyć drzwi do krypty za mrocznym magiem? Odczytuje zaklęcie i nic! Mój email: fstuglik@op.pl

ja2

24-11-2007 13:42

jak uzywac oka innosa jestem magiem ognia jak moge uwolnic beneta z paki zeby naprzwil oko jak naprawi to jak uzywa sie oka?

ja2

24-11-2007 13:41

jak uzywac oka innosa

ja 2

24-11-2007 13:40

jak uzywa sie oka innosa

grzesiek

22-11-2007 18:41

doszłem do Quarhondona zadaje mi pytania ja mu odpowiadam z tych informaci kture uzyskałem w starych budownictwach a on mówi że ,,te odpowiedzi som złe jak złe są twoje intencje'''' prosze o szybkom pomoc w odpowiedziach z góry dziękuje

oko

21-11-2007 15:48

jak ruszuc statkiem wszyscy sa na statku i nic odpsujcie na e-maila radek19002@o2.pl

amator

19-11-2007 16:46

fajny poradnik, ale jak trzeba zebrać trzech magow to Xardas mowi ze mam za slaba bron, gdzie dostac lepsz??

fan 01

06-11-2007 14:30

jusz raz zwinelem mlot i juz go tam nie ma co robic?

matiko

06-11-2007 07:13

czy ktos mi poda stronke do gothic 1 bo che zciongnonc kiedys gralem a teraz znuw sie chce

tomek

21-10-2007 23:14

gdzie jest jaskinia w ktorej jest statuetka skradziona magowi ognia w khorinis? Jak ja sie znajdzie to chyba nie bedzie trzeba placic za wstep do klasztoru bo sie pomoze magowi ognia

karol

21-10-2007 21:35

nie mam tyle mocy zeby wejść do nowego obozu pomocy

sirtlen

20-10-2007 18:10

morzna zostać magiem wody ale w nocy kruka poszukajcie takiej piramidy tam powinien siedzieć na samym szczycie Saturas z wejściem do nowego wspaniałego świata

Mrk

20-10-2007 17:35

nie można zostać magiem wody

mariusz1996

15-10-2007 18:36

Pyorkar wysłał mnie do Vatrasa a on chce żeby go ktoś zmienił.Do kogo z tym pójść??Pomocy!! GG:8585584(najczęściej niewidoczny)

ja

10-10-2007 18:29

mam problem zabilem tego orzywienca ai jestem na statku i ten paladyn co jest na statku karze mi sic do kapitana ale tego kapitana niema prosze pomoce gg8648812

Oko Beliara xD

30-09-2007 15:44

Mam problem Pyruś (Pyrokar) wysłał mnie do Vatuśa (Vatrasa) ale on nie mówi jak naprawić amulet 0.o (lol?) co zrobić?

kazzam

26-09-2007 13:26

jak należeć do kręgu wody czy coś takiego bo tego akurat nierozumiem. piszcie na gg 10199929 sorki za kłopot

daab

25-09-2007 15:39

Mariusz napisał "Mam problem bo zabilem xsardasa" :)))))))))))))))))))))))))))) !@#$!%&!!!!!

daab

25-09-2007 15:36

Odpowiedz dla diego - nie można zostać magiem wody można tylko należeć do kręgu (dostaniesz pierścień od Laresa)

Srax

24-09-2007 20:09

No fajnie tylko ja abiłem smoka ożywienca i dalej byłem na wyspie bo niemogłem wypłynąć statkiem.

tom

17-09-2007 12:04

po przyniesieniu zepsutego oka innosa do pyrokara,ten wysyla mnie do vatrasa ale vatras nie moze sie nigdzie ruszyc bo potrzebuje zastepce gdzie go znajde???

diego

15-09-2007 22:04

ej czy powiedzie mi jak zostac magiem wody.

diego

15-09-2007 22:04

ej czy powiedzie mi jak zostac magiem wody.

Bal Cadar

10-09-2007 21:05

żeczywiscie ta solucja jest kiepska wejdzcie na [[http://www.gothic.info.pl/]] tam można se poczytac :)))

Nagash94

10-09-2007 19:50

"Najmniej zyskuje czeladnik Harada"...co?! U Benneta (kowal na farmie Onara) można w kółko kupować stal do kucia mieczy dla Harada. Otóż po zakupieniu mieczy, wystarczy poczekać chwilkę aż Bennet zacznie znowu pracować, a wtedy prosimy go aby pokazał nam swojego towary. "Kowalstwa można nauczyć się bowiem u Onara." Co z tego? Można zostać czeladnikiem u Harada i uczyć się u Benneta ;P Poza tym (jak wspomniał już kolega "xxxx" XD) Harad skupuje miecze za 100 szt.zł, a nie 30, jak inni kupcy....

paladyn

10-09-2007 09:23

co zrobić jak lord hugen stoi w mieście z całą armią? co zrobić żeby poszedł skopać orków? magiczny golem jest na drodze do czarnego trolla

macio

30-08-2007 20:08

po zabiciu smoka-ozywienca jak uciec z tej przeklentej wyspy

ZIOM

27-08-2007 12:44

jak znaleśc smoczy korzen pomuzcie prosze

wilku

22-08-2007 21:27

A, co zrobić jeśli zamieniłem sie w wilka wszedłem po tym taranie i sie odmieniłem i teraz ten udar co stał przy tym wejściu ciągle we mnie strzela?

Aqua

20-08-2007 23:09

myślę że ten poradnik jest z deka badziewny ponieważ każda postać daje korzyści tak samo każdy czeladnik ale harad naprawde jest badziewiem aha mam odpowiedz jak uwolnic benneta znajdziesz jak wchodzisz do budynku z hagenem to skrecasz w prawo i wchodzisz na gore szukasz po wszystkich pokojach corneliusa i gadasz z nim o bennecie on bedzie chcial od ciebie kasy wiec lepiej obic go i zabrac mu dziennik a potym isc z tym do lorda andre czy tam hagena

xxxx

13-08-2007 16:14

Juz na poczatku poradnik ma bledy. Np. najbardziej oplacalne jest przylaczenie sie do harada. Za samodzielnie wykuty miecz placi 100 szt. zł, a stal kosztuje 10 szt. zł. Alchemi mozna nauczyc sie u kogos innego, a bosper ze skorami tez nie da zarobic. Poszukajcie, na pewno znajdziecei cos lepszego

Rafał

30-07-2007 13:33

proszeł pomuzcie mi jak uwolnic beneta w trzecim rozdziale moje gg4819355

Tomaszov

25-07-2007 15:15

Racja gra jest prosta... ale wogóle to ta solucja jest mało dokładna i taka sobie:P Jakbyście coś chcieli wiedzieć to pisać na GG 482971

Palllllllllllll

23-07-2007 13:17

pomocy gdzie można zdobyć zbroje palldadyna bo mam 41 i mam rycerza pommoocy

innos

16-07-2007 20:48

POMOCY NIE WIEM GDZIE JEST MAGICZNY GOLEM PLX PLX POMOCY MOJE GG:5848077

Barus

08-07-2007 23:56

Potrzebuje save''a z nocy kruka z przed zabicia pierwszego smoka (gra magiem) POMOCY gg 631156 marcins51@vp.pl

Mariusz

05-07-2007 14:23

Mam problem bo zabilem xsardasa

Xardas

05-07-2007 11:50

przeszedlem gothic 2 i 3 po 5 razy kazdą postacią jakby co byl problem pisac na email patryk.dalej.123@interia.pl

beliar

28-06-2007 17:21

piscie z pomoca przeszłem Gothica 6 razy po 2 razy najemnikiem,paladynem,magiem !!!!!!!!

bezimienny

09-06-2007 18:23

Wiara pleaseeee !!!!!!!!!!!! pomocy nie moge sie polapac jestem w 2 rozziale i nie moge sie polapac blagam pomocy !!!!! oto moje gg 347234 i skype wojtas111195 i mail henry08@o2.pl

IAI

30-05-2007 20:42

Do kitu!!DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDOOOOOOOOOOOOOOO KKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKIIIIIIIIIIIIIIIITTTTTTTTTTUUUUU!!

terran

22-05-2007 14:54

co jest na początku

menda009

18-05-2007 10:44

Przeszedłem Tą gre 14 razy bez kodów, najszybciej przeszedłem w 12 godzin. Gra jest prosta jak budowa cepa.

Qłachodron

17-05-2007 14:15

Co mam opowiadać na pytania Qłachodron???

ADIX

10-05-2007 22:39

HAHAHAHAH PRZESZŁEM TĄ GRE 4 RAZY NAJE,MAG I PALA..2 RAZY HAHAHAHA I TO BEZ KODÓW JESTEM MISTRZEM JAK KTOŚ MA PYTANIA TO PYTAĆ NA WSZYSTKO OdPOWIEM :D :D

kruk

09-05-2007 14:07

ziomale to kieruj się znakami innosa mowi samo za siebie trzeba iść kolo jeziora w las i taką ścieżkom i prawi i tam dojdziesz do takiego ślepego zaubka i tam jest ukryte przejście i jaskinia idziesz w głąb i masz kamienny krąg w auri światła ia szkrzynia i masz klucz otwierasz i w środku jest runa :DD ps sory za błedy :P

Xardas

04-05-2007 21:59

pomuzcie muj email to fafindol13@poczta.onet.pl nr gg 141225 jak tos mi pomoze to odpowiem wam na wszystkie pytania jak co zrobic mam probe ognia i zabilem magicznego golema i teraz poszlem do jaskini w ktorej mial byc agon a tam go nie ma prosze pomozcie

Pyrokar

30-04-2007 22:42

Od Pyrokara dostaniemy klucz do skrzyni(po drodze zabijamy maicznago golema)whodzimy do jaskini i spotykamy Agona zabijamy go i ze skrzyni bierzemy rune(pustą rzecz jasna)wracamy do klasztoru i mówimy o tym Pyrokarowi i Serpentesowi.Jeszcze tulko Ulthar.Idziemy do Hyglasa iprosimy żeby nas nauczył tworzyć runę ognista strzała.Gdy już to uczynimy podhodzimy i handlujemy z najbliższym gościem który ma siarkę.Kupujemy ją i tworzymy runę ognista strzała.Mówimy o tym Ultharowi.Brawo,właśnie zostałeś magiem ognia!!!!!!! UWAGA:zapomniałem powiedzieć że jeszcze jeszcze trzeba kupić zwój SEN i uśpić nim nowicjusza który pilnuje świętego młota.No a wtedy go kradniemy i mamy na raz magicznego golema.

Filip

29-04-2007 12:00

czesc mam problem niewiem jak mam rozwiazac zagadke znikajacych ludzi w khorinis. mag vatras powiedzial mi ze mam to rozwiazac zeby mnie przyjeli krego wody prosze pomuzcie mi moje gg to 8876738

Lord Hagen

27-04-2007 13:03

A przeszlem gothica 2 z 11 razy a sile mialem 271 a zrecznosc 206 a level 56 urzywam bron smocza zguba najlepsza bron w calym gothicu 2

lundek

27-04-2007 12:57

Prosze pomóż ktos mi.Nie znam odpowiedzi na pytania tego ducha w portalu nie umiem. ani w necie nie ma tego odpisz ktos na mój e-mail lundek_1995@o2.pl z odpowiedziami

kaziu

08-04-2007 12:37

niewiem jak przejsci gothica2

Ghost

04-04-2007 11:30

Jestem Fanem Gothica 1,2,3 lecz moim zdaniem przydały by się poprawki bo miałem oryginalną gre a zdarzało że gra mi się ścinał ale nadal jestem fanem

Ghost

04-04-2007 11:25

Gothic 2 jest wciągający bardzo mi się podoba i chcę żeby były jeszcze inne części.

pogromca chrząszczy

01-04-2007 20:55

VATRAS TY SŁABIAKU :P ja przeszłem grę magiem , łowcom smoków i paladynem...bez kodów do magów wody niemożna należeć..jedynie do wodnego kręgu KUBA żeby zrobić rune musisz mieć jeszcze żuwaczke :p

vatras

29-03-2007 20:56

ciekawe czy ktoś mi piockoczy przeszłem gothic na paladynie,łowczy smoku,magu ognia a czy ktoś był w noc kruka magiem wody a wogle znam kody na pamieć na wszystko jak mi niewierzycie to sie zapytajcie lole do_bra

Batman

27-03-2007 21:56

Przeszyłem grę już Paladynem i Łowcą Smoków ale za trzecim razem nowicjuszem jest chyba jakiś błąd bo parlan każe mi zanieść kasę i owce ale nic . Wiecie może dlaczego moje GG 7865440

Maciek

27-03-2007 18:16

kiedy wlanczam gre wyskakuje mi czarno siwe okno na które nie moge kliknąc ani wyłączyc i wtedy wyłącza mi się gra

marek

27-03-2007 18:12

kiedy właczam gre cały ekran robi sieczarny wyskakuje mi okno ''acces viloltion'' na które nie moge kliknac i wylancza mi się gra

Kolus

21-03-2007 22:39

hej hej hej ludziska jestem gothic masterem przeszłem wszystkie częsci po 10 razy jak nie lepiej macie jakieś pytania co do gothiców albo jakieś problemy to piszcie do mnie pozdro wszystkim grającym w gothica i fanom gothica-daje mój numer gg 5525094

maciek

21-03-2007 10:07

kto wie gdzie moge znależć wszystki krwawe kielichy albo krwawe puchary.dobrze byłoby gdzby ktoś przesłał mi mapke z krwawymi kielichami. PROSZE O ODPOWIEDŹ!!!!!!!!!!!!!! mój e-mail:ares_2000@o2.pl

wojtas8

18-03-2007 21:35

WIARA . . . , mam powazny problem blagam piszcie oto moje gg:347234 lub e-mail henry08@poczta.fm

Kuba:P

13-03-2007 19:15

POROSZE O POMOC!!!!!!!!!!!!!!! PILNIE POTRZEBNA Mam problem z zrobieniem runy ognista strzala(proba ognia)mam juz skladniki(siarka) i mam kamien runiczny a u Hyglasa ktory ma mnie toego nauczyc pisze tylko "KONIEC" niewiem co mam zrobic. Piszcie na maila edi88kuba1@wp.pl lub na gg 7838531

kcus509

06-03-2007 10:20

mam problem z gothicem 2 noc kruka gdy gram w pewnym czasie nagle sie zacina i wylancza prosze o pomoc moj adres e-mail to kcus509@wp.pl pomuzcie plissssssssss

bernik10

02-03-2007 19:08

gothic jest super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pOnGo

28-02-2007 17:01

gdzie znalesc zioła które każe ci znalesc constaniino: korzen leczniczy,ognista pokrzywa,ognisty korzen i zebate ziele. odpiszcie gothic jest spoxxxxxxx oczywiscie w gothic 2 odpiszcie [przemek1115@op.pl] albo [przemek1115@wp.pl] PROSZE POMÓŻCIE :)

Daro

21-02-2007 17:44

ej niewiecie jak mozna ta zbroje o ktorej mowi ten lodowy smok dostac?? jak wiecie to piszcie

Daro

21-02-2007 17:41

jak sie idzie po oko innosa to w jeddnej jaskini przy jeziorze mozna znalezc luxio mieczyk:D nazywa sie "smocza zguba"

sługa adanosa

21-02-2007 00:19

do zadania pyrokara w próbie ognia: jak jesteś przed czarnym trolem to po prawej jest linowy most. za mostem jest ścieżka i kapliczka innosa. idziesz dalej i między krzakami jest jaskinia. wchodzisz do iej i skręcasz w prawo i tam jest skrzynia z pustą runą. wracasz do pyrokara z tą runą podrodze zabijając trzech nowiciuszy. zadanie wykonane w witaj w kręgu magów ognia

Rysiu

20-02-2007 17:06

Jak Ja Uwielbiam Gothica, Przeszłem już bez kodów I,II + noc kruka i III.Mam nadzieje że będzie IV

maciek

19-02-2007 14:52

mam proble z próbą ognia w klasztorze.skończyłem zadanie z runą ognistej strzały i magicznym golemem.tylko nie wiem o co chodzi z tym zadaniem od pyrokara. jak ktoś wie jak to zrobić niech pisze na e-mail. jak ktoś wie to prosze żeby napisał na mój e-mail. mój adres E-mail: ares_2000@o2.pl

Nick

18-02-2007 13:31

gothic jest suuuuuper tylko nie wiem jak przejsc misje"poszukiwacze" jak wiecie to piszcie;Dz gory dzieki

fenix12

16-02-2007 11:49

Też mam problem z otwarciem tej skrzyni proszę o poradę jak ją otworzyć na e-mail pio1222@vp.pl

plajer

11-02-2007 12:32

tak na marginesie ,polecam zakupic na poczatku gry po wejsciu do miasta czar przemiany w smoczego zębacza:)) goraco polecam :) dzieki niemu na poczatku gry zalatwiamy rozbojnikow wiezy i wybijamy prawie wszystkie potwory w krainie :)) i mam ladne pare punknow doswiadczenia na poczatek:))

askaban

27-01-2007 10:45

Ej zabiłem gildie złodziei i ide do ich tego głównego kufra i nie moge go otworzyc mi nie wychodzi prosze napiszcie jak to zrobić mój e-mail askaban1@op.pl

łowca smokuw

08-04-2012 20:31

aby go otwożyć musisz mieć wytrych i doświatrzeceńe w otwierańu kufri od thobrena

Bestiak

24-01-2007 22:42

Szczerze mówiąc nie czytałam powyższej solucji, bo w sumie nie mam po co - grę przeszłam nieraz, ale już po pierwszych paru punkatch stwierdzam, że poradnik mocno niedopracowany, zresztą jak ocenia to reszta użytkowników. Pierwsza rzecz - drobnostka w sumie - myślę, że najlepiej zatrudniać się u Bospera, gdyż sztuki alchemi może nauczyć nas Ignaz po tym, gdy wykona się zlecone przez niego zadanie z "ekseprymentem". Na ironię najlepiej zastosować go własnie na Constantinie, gdy dodtakowo z łatwością zwinąć można pierścień, którego zabranie zleca Cassia. I tyle. Taka mała sugestia, dla początkujących raczej. Gdy widzę, że ktoś ma problem z "odnalezieniem" Górniczej Doliny to po prostu coś mnie skręca:/ Tylko życzyć powodzenia w dalszej grze... Krztę inetligencji, ludzie!

Skala

24-01-2007 13:27

Draggon popieram jak gosciu grac nie umie to nie moja wina

Draggon

24-01-2007 13:14

rudy sam jestes palant, Gothic to świetna gra z wciągającą fabułą PS palantów sie pisze przez "ó" :-D

Dive paladin

22-01-2007 16:48

Prosze pomóżcie mi z kombinacją przełączników przy dworze irdorath. Mój nr. gg to 10184110. Licze na waszą pomoc!

rudy

20-01-2007 18:29

gothic2 super gra dla palantuw

nieznajomy

20-01-2007 11:27

super super

luki

19-01-2007 11:37

czy ktoś ma save do gothic 2 noc kruka proszę przyślijcie bo byłem bardzo daleko al brat wylączył mi kompa conajmiej od walki z krukiem na emejla luk-jablko luk-jablko@wp.pl

koral

18-01-2007 13:41

MNysle ze niedam rady wejsc do oblezonego zamku ktoś mi pomoze

Xardas nekromanta

14-01-2007 16:14

do **** kto to wymyślił ja to lepiej przeszedłem i wiesz co Gorn ci pomoże zabić kamiennego smoka błotnego Cipher i Rod ognistego Bif jak go zatrudnisz i Bif lodowego a jak po zabiciu lodowego wyjdziesz koło Sylvia to cię zacznie walić mieczem no nie ujołeś fajnych aspektów. Dodał:Xardas nekromanta komentarz edytowany przez moderatora

Ptaq

08-01-2007 14:52

taa jak to jest poradnik to ja jestem banan.. prawdziwy 100% poradnik z wszystkim jest do ściągnięcia z gry-online.pl i tam wszystko jest opisane... to co tu jest to jest to napisanie w wiiiiiieeeellllllkkkkiiiiimmmm skrócie... ale ogólnie w sumie to dobrze bo nie mówi wszystkiego.. PoZdRo

magik ognia

07-01-2007 12:22

co to ma byc tu niema zadnych informacji jusz wole sam kombinowac

Helmut

26-12-2006 22:04

wiesz co ci powiem mmmmm... jak byś słuchał co gadają w grze to byś wiedział gdzie jest Górnicza dolina

Salieri

22-12-2006 15:27

podchody II

mmmmm

20-12-2006 14:30

takie coś to se w d....pe wsadzcie nawet nie ma napisene jak dostac sie do gorniczej doliny

klopek

12-12-2006 12:48

W D... wsadzcie sonie te podpowiedzi ja pszeszedlem GOTHICA 2 z dziesiec razy

pomocnik

09-12-2006 17:37

kto chce to dam kody do gothic 2 moje gg to 8223624 każdy mile widziany

trol

09-12-2006 17:15

słuchajcie ja przeszedłem około 50 razy w ciągu roku gothic 2 i wy tak się nie przechwalajcie bez kodów i z kodami ale mniejsza o to

ballack

21-11-2006 21:51

jestem juz na tej wyspie i jestem w pomieszczeniu z przelacznikami jaka tam ma byc kombinacja cos tam wciskam raz mi pojawiają sie 2 wojowników cienia a w 2 pomieszczeniu jakis gaz i mnie zabbija jakia kombinacja prosze o help

Xardas

20-11-2006 13:35

Aha zapomniałbym wasz te wasze podpowiedzi są do du...

Xardas

20-11-2006 13:24

O Boże wy nawet nie umiecie pisac?OK Pszeszedłem gothica2 trzy razy inną gildią a tu ktoś pisał że sie nie może zdecydować na gildie jak ktoś chce to mam savy maje gg:3931770

Marvin

10-11-2006 21:01

Totalnie z***** solucja... Do oblezonego zamku (Gornicza Dolina) dostajemy sie po taranie z boku zamku. Biegniemy co sil w nogach (oczywiscie nie glowna sciezka-az roi sie od orkow) wskakujemy na taran i witamy w Starym Miescie. Witamy sie Udarem ,a potem kierujemy sie glowa (jezeli ktos nie posiada prosze zglosic sie na meila luki_rz@wp.pl) i wskazowkami ludzi napotkanych w Starym Miescie. (uwalniamy Gorna, witamy sie z Miltenem i rozmawiamy z Garondem ktory zleca nam questa) komentarz edytowany przez moderatora

gothic 3

04-11-2006 16:14

jak mam znależć czwartego smoka skoro orik nic o nim nie wie i gdzie można w górniczej dolinie znależć manzurke bo w opuszczonej wieży xsardasa i tam gdzie gyli magowie ognia szukałem,ps jezeli ktoś chce się wszystkiego naucszyć naiech napisze kod i ch a pokarze się insert ch i pogada z kolesiem który się pojawił

daron

28-10-2006 21:49

GRA JEST EKSTRA JA CHCIALEM ZOSTAC MAGIEM ALE SCIEZKA DO ZAKONU JEST BARDZO TRUDNA WIEC ZOSTANE PALADYNEM. JAK KTOS ZNA KOD NA BRON ORKA TO PISAC NA MOJE GG 9036174 PROSZE NAPISZCIE MI

venom

18-10-2006 16:27

dlaczego kiedy naciskam "M" tak ja k jest w ustawieniach a mapa mi sie nie pojawia

ktps

11-09-2006 16:32

DO NOWEGO zanim go bedziesz go szukał pogadja z takim typkim co siedzi koło kocioła w zbroi miejskiej i dopireo go znajdziesz przy małej wiezy zaraz koło obozu

Fan

11-09-2006 16:28

Jesl ktos czegos niewie to pisac na ten gg 3358264 przeszłem całe >.<

junger

02-09-2006 13:51

NOWY: szczaw krolewski jest na majej gorce za farma lombarta kolo duzych kamieni.i musi gdziesz byc jeszcze jeden bo ja juz mam 2, tyle ze nie pamietam gdzie go znalazlem. ---mi nie udalo sie znalesc smoczego korzenia, wiec jak ktos wie gdzie go znajde to prosze o odpowiedz. dalej nie jesetem obywatelem miasta a teraz wybralem sie do najemnikow wiec jeszc ze troche czasu zajmie zanim wroce do miasta. tak naprawde dalaj nie iwem jaka profesje wybrac. chyna pojde na paladyna...

Szu

01-09-2006 13:26

magiczny golem jest przed mostem jesli idziesz w strone czarnego trola to mijasz zakret i widzisz tam rozwalony wozek i jakis wiszacy szkielet a potem idziesz na gorke i po prawej stornie jest golem (jesli wzioles to zadanie) musisz go zabic za pierwszym udezeneim inaczej bedziesz mial male szanse zeby go zabic jesli ktos cos neiwie to pisac na moje gg 5615209

nowy

30-08-2006 16:35

jagby ktoś zaczunał gothic 2 to najlepiej zostać alchemikiem.costantino przyjmie cię na czeladnika jerzeli przyniesiesz mu rośliny z jego receptury.mi się nie udało bo nimogłem znaleść szczawiu królewskiego.

nekromanta

30-08-2006 13:32

wiecie co chciałem by poddano mnie prubie ognia dostałem zadanie kieruj się znakami innosa na końcu ścieżki odnajdziesz czego szukasz i dał mi klucz.w poradniku mówili żeby kierować się w strone czarnego trola.więc poszedłem.ale nie spotkałem golma i niwiem przy kturym jeziorze mam iść w prawo.mam nadzieje że ktoś wie i otym napisze!

nowy

30-08-2006 13:22

do Cactusiq_77:rozmawiałem z paladynem,z tym co mi powiedział o jaszczurze,z więżniami i tym kolesiem przy skrzyniach ale nie mam raportu.jerzeli ktoś wie jak mam dostać raport albo gdzie jest przywudca stada to niech napisze!prosze?

Cactusiq_77

28-08-2006 13:58

Nowy,nie trzeba zabic przywodcy stada zeby dostac raport,tusisz porozmawiac z jakims palladymem przed kopalnią :)

nowy

26-08-2006 15:38

sluchajcie nie moge znaleśc tego jaszczura kturego mam zabić zeby dostac raport o wydobywaniu rudy z kopalni.zalatwiłem demona ale to nie pomoglo.niech ktoś o tym napisze!

dawid

21-08-2006 17:15

prosze napiszcie gdzie jest ten kamien runniczny. blagam. moje gg to 6145450 z gory dziekuje

xsardas

21-08-2006 16:50

prosze powiedzcie mi gdzie mozna znalezc kamien runiczny?

dawid

21-08-2006 16:42

prosze powiedzcie mi gdzie mogę znalezc kamien runiczny? szukałem juz chyba wszędzie, a nigdzie go nie ma.

RIKO

19-08-2006 22:26

zna ktoś odpowiedzi na pytania qłachodrona bo kombinowałem już na wrzyskie sposoby a on wciąż muwi że źle

Bartek

19-08-2006 14:19

MA kyoś save do gothic2 bez dodatku noc kruka?Jak tak to proszę was o save od 4 rozdziału w góre bo już tam byłem tylko mi się komp zawiesił i musialm go restartować.Jak możecie to prześlijcie na mój mail barti-92@o2.pl.Bardzo was porosze

Fan Gothica II

19-08-2006 00:28

prosze powiedzcie mi gdzie można zdobyć zbroje paladyna ??

Zwyrol

01-08-2006 08:22

A mi to wogule nie chce się właczyć Górnicza Dolina.Wczodze przez bramę mijam w niej dwóch rycerzy.Potem idę wciąrz prosto zabijam (na kodach;) wszystkie orki zbieram: rune(leczenie jakichś tam ran), akwamarynę, parę roślin i coś jeszcze tylko że ie pamiętam.Idę wciąż prosto tą drogą mijam ustawione kamienie w ksztat bramy.Idę do końca i mi się goth. wyłącza... Co robić??? 8366290

krzoku

28-07-2006 15:57

Grom, kupujesz od Goraxa wode święconą (ta, którą dał ci jeden z trzech najwyższych magów nie działa!!!)bierzesz kamień runiczny z lochów, idziesz do biblioteki i robisz rune

grom

22-07-2006 02:52

Pomocy.Jak stworzyć rune teleportacyjną do skrytki gdzie ukryta jest zbroja w piwnicach.Mam runę i wode święconą.Wyskakuje komunikat że brak składników

Damianek1492

19-07-2006 15:37

czesc ziomki podpowiedzcie mi gdzie znajduja sie uciekinierowie kturych musze zabic dla sedziego

GOTHIC MEN,FAN

21-06-2006 16:30

JAK NAUCZYĆ SIĘ KRĘGÓW MAGII i GDZIE UCZYĆ SiĘ BRANIA SMOCZEJ KRWI I ŁUSEK? odpiszcie a na końcu dopiszcie GOTHIC MEN,FAN dziękuje

Pyrokar

14-06-2006 07:57

Greg ,musisz isc droga do kopalni i szukac martwych cial paladynow niestety niemoge ci zdjecia mampy zrobic gdzie to jest ale jedyna osaba ktora wyszla z tego calo jeste diego.On ci powie ile skrzyna odalo im sie wydobyc oile pamietam to 4.

greg

03-06-2006 09:06

też gram w gothic 2 od 3 dni i mam donieść Garondowi o jego kopalniach nie mogę znałęść tego od starej kopalni w G.1 Grimes mówił że zrobił łuk gdzie on jest

Sir Piotr

01-06-2006 10:49

możecie wierzyć lub nie ale w Noc Kruka znalzałem SAMOCHÓD moge dać screen'a

Norbi

16-05-2006 20:23

Gram w gothic 2 i co jakiś czas poprostu się wyłącza. Kolega mówił że jest program który to hamuje. Jaki to program? Odp proszę...

Fisher

13-05-2006 11:18

Ludzie pomocy chcem zostac MAGIEm ale nie moge, ponieważ musze zabić golema magicznego ale go tam nie ma zdobyłem młot i zrobiłem wszystkie misje ale nadal go nie ma POMOCY MÓJ GG:8183833

takitam

19-04-2006 10:13

nie wystarczy chyba bo ja czytam i nic sie nie dzieje nie ma jakichś ograniczeń - wymagana mana itp

Ezual

27-03-2006 16:17

Ta solucja jest ebznadziejna tego bandyty sie niezabija tyko sie z nim gada i okazuje sie ze on jest naszym znajomym z kolonii górnieczej a nie esie go zabija..... i wogule jeśli ktoś chce sie dowiedziec co i jak niech pisze na gg : 6703842 jak cos przeszedlem calego Gothica 2 Noc Kruka;p

maly

20-03-2006 15:40

jak moge sie nauczyc czarowac i u kogo najlepiej jest sie zatrudnic.ja jestem zaraz na poczatku gry.HELP

Golec298

27-02-2006 19:19

Gdzie znajdę trzecią grupę kopaczy w koloni więziennej??? Odpiszcie

mario

14-02-2006 14:07

hej deno zebate ziele jest jak idziesz do latarni to zaraz po prawej

deno

17-01-2006 16:46

jak dojsc do oblezonego zamku? preciez po drodze jest pelno orkow!

mateusz900@

16-01-2006 17:01

jak ma znalesc "ZĘBATE ZIELE" prosze odpiszcie gdzie je znajde błagam

janek

21-12-2005 21:26

Kocham Gothic 2 czekam na 3 moja o cena to :99999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999

Bartek

20-12-2005 16:01

Przeszedłem Gothic2 jak ktoś ma jakiś problem niech pisze na e-mail a te dżwi to wystarczy przeczytać pergamin i masz :P ale żałosni ludzie. I niehc nikt nie zabija bandytty ja to go zawsze bokiem opchodze i po sprawie :P i jest jeszce jedno roziązanie jak wejść do maisat obchodzimy strażników bokeim jak ejst strażnik idzimy bokeim wskakujemy na most idizemy do swego kumplla w porcie i dostajemy 500expa :) i za każdym razem tak robimy a jak nm sie to znudzi tyo płacimy 100 sztuk złota dla strażnika i DUŻO expa za to potem :)

Gothicken

22-11-2005 19:07

Gothic jest super. Ciekawa akcja. Świetnie jest grać paladynem.

Danielxp

02-11-2005 22:05

Beznadzieja!!! ten kto to pisał musiał grać od Xardasa na kodach!! Szkoda czytać!!!

Gothic Fan

15-09-2005 20:39

żałosna solucja . Moi poprzednicy mieli racje. Z bandytą na początku zagadujemy a nie zabijamy. Dostajemy questa i więcej XP. co za amator pisał tą solucję!!!!!!!!

zirytowany gamer

24-08-2005 23:02

kto pisał to rozwiązanie? tu są popisane same głupoty. praca u Harada sie nie opłaca????????!!!!!!!!!!!!!! , za miecz jest 100 kasy a stal kupisz za 10 albo "wykolujesz" jak pomyslisz !!!!!!! Nawet podpowiedz 1 rozdzialu pierwszego jest sknocona--- z bandyta na poczatku przed jaskinia zagadujemy tak ze sie z nami zakumpluje a jak mu powiemy potem ze przysylaja nas z farmy zeby ich wykuzyc to sam odejdzie i zostanie 2-och w srodku. Zreszta cale to "pelne rozwiazanie" jest do .... .

Suszok

14-07-2005 09:51

moj numer na gg to 6507053 czekam na podpowiedzi

Suszok

14-07-2005 09:49

Jak otworzyc ostatnie dzrwi do smoka , jak przeczytac zaklęcie czarnego maga??

przemsan

06-07-2005 21:58

Jak przeczytać zaklęcie czarnego maga żeby otworzyć ostatnie wrota?

doroteusia

18-06-2005 10:41

JAK MAM ODCZYTAĆ ZAKLĘCIE CZARNEGO MAGA W ROZDZIALE 6 PRZED WEJŚCIEM DO OSTATNIEGO SSMMOOKKAA

Pers

17-06-2005 20:17

Wsze sojucje są bezsensu, pisane przez amatora już w pierwszej poradzie jest błąd , trzeba z tym bandytą prozmawiać a nie go zatłuc!! Jeżeli wszystkie sojucje sa takie to miłej przgranej gry

Damczyk

25-05-2005 00:14

Wasz kmentarze są do bani JA zostawie po sobie coś takiego . przeszedłem gothica 1 i 2 nie mialem żadnych problemów bardzo dużo mi pomogła pierwsza część . Dużo chodziłem po całej planszy i zbierałem skóry dla Bospera to najlepszy interes w grze . Zyskujesz kase i doświadczenie . Gdyby ktoś miał jakiś problem to z chencią pomoge . Moje gg 8632650 .

SnakeKinG

23-04-2005 16:43

No naraście przeszlem Gothica 1 , Gothica 2 , Gothica 2 Noc Kruka teraz czekam na Gothica 3 :):)

zdzich

11-04-2005 09:36

ale beznadzieja !! człowieku! praca u harada opłaca się najbardziej bo tylko on płaci rozsądnie za własnoręcznie wykonaną broń u najemników nikt ci za nią nie płaci !! po za tym jest jeszcze jeden sposób dostania się do khorinis o którym wie baaaaaaaaardzo mało ludzi - wskocz do wody i dopłyń do portu dostaniesz za to 500 xp gratis kiedy pogadasz z laresem !!

SnakeKinG

10-04-2005 20:48

Narescie przeszlem Gothica 2 :) Teraz bede czekal aby zagrac sobie w 3 czesc Gothica :)

SnakeKinG

08-04-2005 19:15

Jak jestem w 4 rozdziale i po zabiciu Smoka Lodowego niemoge naladowac OKA INOSA prosze powiedzcie mi jak to zrobic moje GG 7812222 z Gory DZIEKUJE

Mrówa

04-04-2005 15:07

Może ktoś mi wysłać na e-mail podpowiedź, gdzie znajdę Corneliusa, tego co ma jakiś dokument, który uwalnia kowala Beneta. Wsumie, to go z nalazłem w Górnym Mieście, ale po rozmowie z nim uciekł mi i nie wiem, gdzie go szukać, a bez nie go nie mogę zakończyć 3 roździału. Z góry dziękuję.

Andzia

25-03-2005 18:04

Ludzie wsadźcie tutaj jakiegoś patcha do gothica !!!

goras96

24-03-2005 13:07

Mam kody do Gothica 2 kto chce to niech pisze na ten adres E-mail goras96@tlen.pl mam wszystkie kody!!!!!

psiemo

03-03-2005 09:05

Bardzo prosze o pomoc w znalezieniu strony ze spolszczeniem do gothic 2 i do Nocy kruka moj mail to sedziadred18@wp.pl lu na numer gg 4316019

Lordzik

25-02-2005 08:37

Poradnik jest super oraz dołączone do niego mapki. Ale mam pewien problem: kiedy wrócilem z Górniczej Doliny to spotkałem w mieście Diego. On mnie poprosił abym przyniusł mu jego sakiewke z pieniędzmi z Górniczej Doliny. Powiedział, że sakiewka się znajduje na placu wymian. Jeśli ktos wie, gdzie znajduje się ten plac, to bardzo prosiłbym o szybki kontakt. Mój nr. gg to 6748471.

luks

24-02-2005 15:32

Grałem w Gothica 1i2 i mówię wam jest super w dwójce są fajne potworki jak np.smoki. Pamiętajcie że gothicu nie morzna wpisać swojego imienia chyba że z kodami. Grajcie w gothica 1i2 lub w jednego z nich jest SUPER!!!!!!!!!

vampire

31-01-2005 22:03

Wie ktos jak dostac sie do skarbca w klasztorze? Do Bartek pobierania krwi smoka uczy jeden łowcy smoków, stoji zaraz na poczatku w gornicej dolinie.

pozio

27-01-2005 20:26

gothic 1 i 2 są super nie grałem w gothica2 ale napewno mi się spodoba.muwie wam ludzie grajcie w gothica!!!!!!!!!

Kostek

17-01-2005 17:49

Fajny poradnik, ale nie jest napisane gdzie jest amulet dodający siłe za każdym nałożeniem-to ja wam powiem!! Jest on w gilgii złodziei w jednej z komnat w skrzyni która ma bardzo długi szyfr niestety go nie pamiętam:( Jeszcze jedno obok majątku ziemskiego jest krypta z grobami na których są napisane śmieszne teksty i autorzy tej gry.

Bartek

17-01-2005 17:44

spoko poradnik tylko szkoda, że nie pisze jak zdobyć i gdzie sie nauczyć pobierania krwii smoka.

killer_tm

07-10-2004 10:01

nawet spoko poradnik

Centrum The Sims


Rekomendacje

Kontakt - Regulamin - Polityka prywatności - Serwis zgodny z ASME - Reklama - Serwisy IDG - Prenumerata: PC World, Computerworld, CIO, Networld    © Copyright 2015 International Data Group Poland S.A. 02-092 Warszawa ul. Żwirki i Wigury 18a, tel.(+4822)321-78-00, fax(+4822)321-78-88