Zapowiedzi

Far Cry 3 - tropikalna wyspa, piraci i zaginiona miłość (zapowiedź)

6 lipca 2011 16:08,
Jakub Kuchnio

Ciepła, tropikalna wyspa kojarzy się Wam z relaksem, odpoczynkiem i przyjemnościami? Jason Brody, bohater gry Far Cry 3 jest innego zdania. Określiłby ją raczej słowami: szaleństwo, okrucieństwo, przerażenie i rozpaczliwa walka o przetrwanie.

W Far Cry 3 wcielasz się w Jasona Brody uwięzionego na tajemniczej, tropikalnej wyspie. Facet miał trochę pecha: jego dziewczyna zaginęła w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach, a łódka została zniszczona. Szybko okazuje się także, że rajska kraina jest niczym innym jak tylko ucieleśnieniem piekła na ziemi.

Jason szybko dociera do wioski, w której grupa przestępców ukrywających się za czerwonymi chustami nęka i morduje ludność cywilną. Niestety, nieszczęścia zwykle chodzą parami (w tym przypadku nawet w dużych grupach) i nasz bohater zostaje pochwycony i wzięty na rozmowę przez szefa terrorystów.

Zobacz również:


Akcja Far Cry 3 zlokalizowana jest na tropikalnej, pięknej wyspieKliknij, aby powiększyćAkcja Far Cry 3 zlokalizowana jest na tropikalnej, pięknej wyspie

Ten, po wygłoszeniu nieco przydługiego przemówienia, którego motywem przewodnim jest szaleństwo, wrzuca naszego bohatera do wody. Temu jednak udaje się uwolnić i wyrusza na eksplorację wyspy.

Na tym etapie warto zaznaczyć, że Far Cry 3 nie jest typowym FPS-em. Oczywiście mechanika walki jest podobna, jednak podstawowym założeniem rozgrywki jest eksploracja. Bardzo często będzie trzeba się rozejrzeć, pogłówkować i poszukać wyjścia czy przedmiotów niezbędnych do tego, by kontynuować rozgrywkę. Osobiście nasuwa mi się pewne porównanie do słynnej serii Tomb Raider .

Far Cry 3 - opowiada nam jak raj zmienia się w piekłoKliknij, aby powiększyćFar Cry 3 - opowiada nam jak raj zmienia się w piekło

Zainteresowanie może budzić także inny element Far Cry 3 - doświadczenie zdobywane za kolejnych likwidowanych przeciwników. Ubisoft, dystrybutor tej produkcji, nie potwierdził jednak czy w Far Cry 3 do czynienia będziemy mieli z systemem rozwoju postaci, choć nie da się ukryć że jest to wielce prawdopodobne. Przeznaczenie punktów doświadczenia jest zatem oficjalnie nieznane.

Jak już wspomniałem wcześniej, akcja Far Cry 3 osadzona została na tropikalnej wyspie. Twórcy tej produkcji nie poszli jednak na łatwiznę i przygotowali dla nas wiele rodzajów otoczenia: dżungla, mini sawanny, trochę pustyni - jednym słowem będzie co oglądać, bo przecież zarówno grafika jak i animacje stać mają na najwyższym poziomie.

Far Cry 3 wymagać będzie od nas myślenia i kombinowaniaKliknij, aby powiększyćFar Cry 3 wymagać będzie od nas myślenia i kombinowania

Popisy grafików odpowiedzialnych za Far Cry 3 podziwiać możemy na trailerach opublikowanych przez Ubisoft. Na filmach nie ma się raczej do czego przyczepić. Być może niektóre ruchy postaci wyglądają nieco sztucznie, być może nieco sztywno. Pamiętajmy jednak, że gra jest jeszcze daleka od ukończenia i zmian może być całkiem sporo.

Czy zatem Far Cry 3 będzie tak dobry jak niezapomniana pierwsza część? Na dziś, śmiało powiedzieć można, że jest na to duża szansa. Niestety, na ostateczny efekt przyjdzie nam poczekać przynajmniej do przyszłego roku.

Komentarze (7)

~elo 166

29-03-2014 19:07

far cry to fajna gra

znJLcHZZ

21-07-2011 20:41

At last, soeomne comes up with the "right" answer!

nick...

20-11-2011 06:16

I can't hear aynthnig over the sound of how awesome this article is.

nick...

22-11-2011 04:08

I found myself nodding my ngogin all the way through.

SobQ

06-07-2011 19:39

No w tym roku napewno nie wyjdzie tego mozna byc pewnym... Dzungla...Przypomina mi sie pierwsza, swietna czesc tej gry. mam nadzieje ze klimat bedzie podobny:) Dlugo czekalem na wiadomosc o nowym Far Cry-u :)

Kontakt - Regulamin - Polityka prywatności - Serwis zgodny z ASME - Reklama - Serwisy IDG - Prenumerata: PC World, Computerworld, CIO, Networld    © Copyright 2015 International Data Group Poland S.A. 02-092 Warszawa ul. Żwirki i Wigury 18a, tel.(+4822)321-78-00, fax(+4822)321-78-88