News

Napad na sklep... Z pistoletem do NES'a

2 listopada 2007 10:19,
Jakub Kuchnio

Całkiem niedawno w Stanach Zjednoczonych dwóch mężczyzn zostało skazanych na 10 lat pozbawienia wolności za rozbój z bronią w ręku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że przy napadzie posłużyli się oni... Pistoletem do NES'a.

Sprawcy napadu na sklep, Arthur Swain oraz Jeremy Goins, są mieszkańcami Covington i mają kolejno 18 oraz 20 lat. Ich łupem padło, jak podaje amerykańska policja, niecałe 100 dolarów.

Sąd okręgowy w Kenton uznał sprawców winnych rozboju II stopnia i skazał na najwyższą możliwą karę, czyli 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również:
Co ciekawe, świadkowie zdarzenia byli tak przerażeni pistoletem do starej konsolki Nintendo, że nie potrafili go rozpoznać nawet na sali sądowej. Szczęśliwie sprawcy sami wskazali na to jakiego narzędzia zbrodni użyli. Nie pomogło im to jednak w złagodzeniu kary.

Przysięgli orzekli, że świadkowie zdarzenia nie mogli zdawać sobie sprawy z tego, że "broń" jakiej użyli napastnicy była zabawką. Przestępcy w trackie napadu zachowywali się w sposób agresywny co dodatkowo wskazywało na ich złe intencje.

W całej sprawie najbardziej zastanawiające jest zachowanie świadków i pracowników sklepu. Bądź co bądź pistolet do NES'a posiada dosyć charakterystyczny wygląd (ilustracja powyżej)...

Komentarze (4)

Wanderer

07-11-2007 15:41

Ani sąd, ani poszkodowani nie są żałośni. Do napadu można równie dobrze użyć banana, rewolweru z czekolady, albo też celować palcem ukrytym w kieszeni kurtki - ofiara zazwyczaj nie ma jak się przekonać czy "broń" jest autentyczna (albo, jeżeli naprawdę jest autentyczna, czy jest nabita) i wszystkie takie przypadki kwalifikują się jako "napad z bronią w ręku". Podejrzewam, że w podobnej sytuacji niejedna osoba by spanikowała.

Mordasz

07-11-2007 14:44

@Roman - nie zakładałbym się. W USA bywały już żałośniejsze przypadki. Możliwe też, że "świadkowie" usprawiedliwiają się tym, że byli tak przerażeni tym zajściem bo głupio im się przyznać, że nie rozpoznali zabawki.

Roman

02-11-2007 11:36

Pewnie do napadu użyli prawdziwego pistoletu, a w sądzie wskazali na imitację licząc na złagodzenie kary. U nas by to niestety przeszło.

radek

02-11-2007 11:31

Ten sąd jest żałosny i tyle..

Kontakt - Regulamin - Polityka prywatności - Serwis zgodny z ASME - Reklama - Serwisy IDG - Prenumerata: PC World, Computerworld, CIO, Networld    © Copyright 2015 International Data Group Poland S.A. 02-092 Warszawa ul. Żwirki i Wigury 18a, tel.(+4822)321-78-00, fax(+4822)321-78-88