News

Pięć wirtualnych kobiet ze świata gier, które zasługują na większe uznanie

20 czerwca 2011 18:44,
GameStar, Mariusz Koryszewski

Wirtualne heroiny często są niedoceniane w grach komputerowych. Wiele bohaterek z gier nie zdobywało odpowiedniego uznania i sławy, chociaż im się one zdecydowanie należały. Oto 5 wirtualnych kobiet, o których powinniśmy pamiętać.

Z pewnością są to godne następczynie słynnej Lary Croft.

1. Alyx Vance z Half-Life 2

Half-Life 2Half-Life 2

Alyx potrafi być pomocna, czasami bywa bezradna, ale jest nierozłączną towarzyszka Gordona Freemana. Powinna pojawić się w Half-Life 3.

2. Faith Connors z Mirror's Edge

Mirror's EdgeMirror's Edge

Mirror's Edge nie stał się wielkim kasowym hitem, którym powinien być. A szkoda, bo granie postacią Faith to była czysta przyjemność. W mieście Mirror's Edge Faith jest posłańcem - przekazuje przesyłki i informacje, biegając po dachach w stylu parkour. Potem okazuje się, że będzie musiała uratować swoją fałszywie oskarżoną siostrę. Pomijając kilka potyczek, świat Mirror’s Edge jest piękny i pusty - pozwala nacieszyć się graczowi samotnością i przestrzenią nad ulicami wielkiego miasta.

Zobacz również:


3. Lucca z Chrono Trigger

Chrono TriggerChrono Trigger

Lucca to postać, która łączy ze sobą całą załogę w Chrono Trigger. Niezwykle inteligentna ratuje przyjaciół nawet z największych opresji.

4. Lightning Farron z Final Fantasy XIII

Final Fantasy XIIIFinal Fantasy XIII

Lightning nie jest kobietą doskonałą. Jak na kobietę jest bardzo chłodna - ten chłód płynie z gniewu, który odczuwa do swojej siostry, ale którą chce jednak uratować z trudnych opresji.

5. Jade z Beyond Good and Evil

Beyond Good and EvilBeyond Good and Evil

Jade rozpoczyna karierę jako opiekunka osieroconych dzieci, ale w trakcie gry jest zmuszona rozpocząć walkę ze złowrogim zagrożeniem jakie stanowi IRIS Network. Jade okazuje się silną kobietą, zdolną pokonać każde zagrożenie.

Która wirtualna heroina jest najlepsza?

Mnie najbardziej zapadła w pamięć postać Faith ze znakomitej gry Mirror's Edge.

A którą wirtualną kobietę Wy cenicie najbardziej?

Komentarze (4)

tmq

16-07-2011 01:01

Bez Lary - to chyba totalna pomyłka!

xyz

20-06-2011 22:59

Jade i pistolety?? Chyba sie z Lara Croft pomerdalo. Autor nie ma pojecia o czym pisze...

Grzes

20-06-2011 22:04

A Lara Croft ? To powinien być numer 1.

SobQ

20-06-2011 21:15

Mi tak samo, Faith:) Moim zdaniem powinna sie jeszcze pojawic postac Rianny z Homefront:)

Kontakt - Regulamin - Polityka prywatności - Serwis zgodny z ASME - Reklama - Serwisy IDG - Prenumerata: PC World, Computerworld, CIO, Networld    © Copyright 2015 International Data Group Poland S.A. 02-092 Warszawa ul. Żwirki i Wigury 18a, tel.(+4822)321-78-00, fax(+4822)321-78-88